Fotó: Sas Gábor

NB I: Váratlan hőse lett a 99 perces és ötgólos Újpest-Fradi derbinek - videó

Amer Gojak duplájával alapozta meg a Fradi az Újpest elleni sikerét, és ismét eredményes volt a csereként beállt Lisztes Krisztián is. Az Újpest Gouré találatával 0-1-nél egyenlített, 1-3-nál pedig Simon révén szépített, de pont nélkül maradt.
Budai László 2023. május 1., hétfő 20:00
Szerző: Budai László 2023. május 1., hétfő 20:00

A találkozó előtt a bajnokságot hat ponttal vezető Ferencváros ahhoz az Újpesthez látogatott, amely már nyolc pontra eltávolodott a kiesőhelyektől, így viszonylagos nyugodtságban készülhetett a derbire.

Az Újpest kezdte jobban a meccset: Antonov kósza, mellé menő lövése után nem sokkal Pauljevic adott be remekül jobbról, Csoboth érkezett, de öt méterről, óriási helyzetben (igaz, kissé Pászkától szorongatva) fölé fejelt. A Fradi sem várt sokáig első komolyabb lehetőségére: Civic ívelését Owusu szelídítette meg remekül, 9 méterről kapura emelt, Nikolic nagyot fogott - bár utólag behúzták lesnek, az ismétlés alapján biztosan méricskélni kellett volna, ha behullik a labda.

Aztán újra a lila-fehérek támadásai jöttek, de Mörschel és Antonov 16 méteres kísérletét is szögletre blokkolták a vendégek.

A vezetést a 24. percben a Fradinak sikerült megszereznie: Tokmac ugratta ki remekül Marquinhost, nagy helyzetben leadott lövését fogta Nikolic, a labda azonban Gojakhoz pattant, aki 16-ról, kiválóan tekert a hosszú felsőbe (0-1).

A zöld-fehéreknek már a 36. percben változtatniuk kellett: Kovacevic térde megsérült, Samy Mmaee jött helyette.

Az Újpest nem sokkal később, a 40. percben egyenlített: Antonov ívelt jól előre, Gouré jobbról, kapásból, szép mozdulattal passzolt öt méterről a rövidbe (1-1).

Az első két gól a bejegyzés második és harmadik oldalán látható

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

Sztanyiszlav Csercseszov kettőt is cserélt a szünetben: Pászka és Tokmac helyett Botka, valamint Lisztes érkezett, utóbbi ezúttal a baloldalon kapott lehetőséget. Gólt azonban ekkor még nem az újak, hanem az első találatot - egyébként első NB I-es gólját - is szerző Gojak lőtt, aki ezúttal 20-ról lőtte ki pazarul a bal alsót (1-2).

Sokat azonban a Lisztes-találatra sem kellett várni. A 17 éves támadó egy 16-oson belüli szabadlabdára csapott le, és 11 méterről kíméletlenül kilőtte a bal alsót (1-3). Az élvonalba berobbanó fiatal labdarúgónak negyedik idei bajnokiján ez volt a negyedik gólja és egy gólpasszt is jegyzett már.

A 79. percben közel jártak az újabb gólhoz a zöld-fehérek: Traoré labdájával Owusu lódult meg, önzetlenül centerezett a mellette futó Lisztesnek, de Kastrati nagyot mentett előle.

Igaz, az Újpest is szépíthetett volna, előbb Csoboth révén, aki jól lépett ki, át is vette a labdát, de 10 méterről, jobbról ellőtt a jobb kapufa mellett; majd Gouré csúsztatása után, amely kijött a kapufáról, ezután pedig Dibusz mentett Diaby elől.

A kilencperces hosszabbítás elején összejött a szépítés a hazaiaknak: Diaby fejese után Simon K. harcolt meg Botkával, és kiszorított szögből a kapuba emelt (2-3).

Az utolsó pillanatokban ment előre az Újpest az egyenlítésért, de a Fradi egy gólt meg tudott tartani előnyéből. A zöld-fehérek így nagyot léptek az újabb bajnoki cím felé, hiszen négy fordulóval a vége előtt 9 ponttal vezetik a tabellát.

Jegyzőkönyv

NB I, 29. forduló

Újpest-Ferencváros 2-3 (Gouré 41., Simon K. 93., ill. Gojak 24., 54., Lisztes 60.)

Újpest: Nikolic - Kastrati, Hall, Antzoulas, Antonov (Diaby, 83.) - Onovo, Boumal (Mack, 74.) - Pauljevic (Jakobi, 65.), Mörschel (Simon K., 65.), Csoboth (Ambrose, 83.) - Gouré

Ferencváros: Dibusz - Pászka (Botka, 46.), Knoester, Kovacevic (S. Mmaee, 38.), Civic (Abena, 88.) - Gojak, Baráth - Traoré, Tokmac (Lisztes, 46.), Marquinhos - Owusu (Vécsei, 80.).

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.