NB I: Újpesti és debreceni játékosa is lett Máté Csabának - itt a forduló válogatottja

Az OTP Bank Liga 6. fordulóját követően is összeszedtük, mely játékosok teljesítettek a legjobban honlapunk megítélése szerint.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 4., hétfő 12:39
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 4., hétfő 12:39

Az NB I 6. fordulójának válogatottja:

Szappanos (Paks) - Kusnyir (DVSC), Romanchuk (DVSC), Silye (Paks) - Traoré (Ferencváros), Zachariassen (Ferencváros), Bognár (MTK), Thiam (MTK) - Bárány (DVSC), Varga B. (Ferencváros), Ambrose (Újpest)

Szappanos Péter (Paks)

Tökéletes meccset hozott le a Fehérvár ellen. Volt négy egészen nagy bravúrja. Az első félidőben Schön, valamint Kalmár kemény lövését ütötte ki, szünet után pedig Szabó Levente két nagy helyzeténél mutatott be komoly bravúrt.

Kusnyír Erik (DVSC)

A Loki legjobbja volt. Bátran ment előre, bejöttek a cselei, pontosak voltak a passzai. A második félidőben egy 40 méteres sprint után lőtt nagy gólt.

Oleksandr Romanchuk (DVSC)

Remekül fogta össze a Loki védelmét, a levegőben szinte verhetetlen volt. Az első félidő végén volt egy nagy mentése, amikor a kapu torkából fejelte ki a labdát.

Silye Erik (Paks)

Sokat futott, hatékonyan segítette a támadásokat. Windecker gólját megelőzően ő ívelt pontosan középre.

Adama Traoré (Ferencváros)

Továbbra is bombaformában futballozik. Szerzett egy gyönyörű átemelős gólt, majd higgadtan értékesített egy 11-est. A mezőnyben is nagyon élt, nem tudták őt tartania védők.

Kristoffer Zachariassen (Ferencváros)

Tokmac sérülése miatt már a meccs elején be kellett állnia és végig kiváló teljesítményt nyújtott. Előbb kiharcolt egy 11-est, aztán gólpasszt adott Traorének, a legvégén pedig ő állította be a 6-2-es végeredményt.

Bognár István (MTK)

Az MTK nyerőembere volt a Diósgyőr ellen. A mérkőzés elején szögletből adott  gólpasszt Katának, a második félidőben pedig egy szép csel után kilőtte a hosszú sarkot.

Khaly Thiam (MTK)

Sokat dolgozott a középpályán, voltak jó szerelései és egy veszélyes lövése is, amit Sentic tolt ki bravúrral.

Bárány Donát (DVSC)

Jól használta ki a fizikai erejét, végig adott munkát a kecskeméti védelemnek. Az első gólt megelőzően erőszakosan elhozta a labdát, majd két védő között szépen gurított középre, ahol Loncarnak már könnyű dolga volt.

Varga Barnabás (Ferencváros)

Megint rúgott egy hármast, összesen már 7 gólnál jár a bajnokságban. Őt buktatták a harmadik 11-esnél, melynek elvégzését nagyvonalúan átadta Traorénak.

Peter Ambrose (Újpest)

Nagyon érezte a kaput a nigériai támadó, jól került helyzetbe. A második félidő elején egy szép pörgetéssel szerzett előnyt az Újpestnek, a hajrában pedig ő fejelte le Mörschelnek a labdát, aki közelről nem hibázott.

A forduló cseréje:

Gruber Zsombor (Puskás Akadémia)

A kispadról beállva lett nyerőember. Kiosztott egy gólpasszt, a végén pedig ő állította be a 3-1-es végeredményt.

A forduló edzője:

Máté Csaba (Ferencváros)

Ontja a gólokat a Fradi a magyar edző irányításával. 0-2 után nem zuhantak össze, hanem bátor támadójátékot mutattak be, aminek egy hatos lett az eredménye.

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.