Fotó: fradi.hu

NB I: Súlyos védelmi hiba indította be a Fradi-hengert Mezőkövesden - videó

A Ferencváros Loncar duplájának és Varga góljának köszönhetően 3-0-ra győzött a Mezőkövesd otthonában.
Csakfoci.hu 2024. március 31., vasárnap 19:49
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 31., vasárnap 19:49

Az OTP Bank Liga 26. fordulója a Ferencváros mezőkövesdi vendégjátékával zárult, a Fradi az élről, míg a Kövesd az utolsó helyről futott neki az összecsapásnak.

A mérkőzés elején a Fradi saját kapuja elé szorította a Mezőkövesdet, ekkor Katona és Marquinhos is próbálkozott, de mindkettejük kísérletét blokkolták. A 15. percben az első igazán komoly ziccer az FTC előtt alakult ki , a jól beinduló Zachariassen ellőtte a labdát Piscitelli mellett, a kapus már verve volt, ám a labda kijött a kapufáról. A folytatásban Loncar megpattant fejesét védte nagyszerűen a kövesdi kapus.

A 29. percben a hazaiak is helyzettel jelentkeztek: Brtan 18 méteres lövése különösebb veszélyt nem okozva kerülte el a Ferencváros kapuját. Percekkel később megszületett a vendégek első gólja: Kodro passza hosszú volt Loncarnak, Lukic levette a labdát, azonban a játékszer elpattant tőle, így a szemfüles Loncar lecsapott rá és ballal a jobb alsóba gurított (0-1).

A 43. percben egy gyönyörű támadás végén Marquinhos szép csellel fektette el védőjét, majd ballal lőtt, Piscitelli a helyén volt és kiütötte a próbálkozást. Az első félidő végén még Civic szabadrúgása ment el centikkel a felsőléc felett, így 1-0-ra az FTC vezetett a szünetben.

A fordulást követően Loncar megduplázta saját maga, és csapata góljainak számát: Marquinhos passzolt a 16-os vonalán álló csapattárshoz, aki egy átvétel után ballal kilőtte a bal alsó sarkot (0-2). Szolgai lövését vette ölbe könnyedén Varga Á. az 53. percben. A folytatásban Loncar készített elő egy újabb nagy lehetőséget, a kétgólos középpályás jobbról tekert középre Marquinhos irányába, a támadó 5-6 méterről a kapufát találta el fejjel.

A 81. percben is hajtott még a harmadik gólért a Ferencváros: Makreckis távolról lőtt, Piscitelli vetődve ütötte szögletre a bal alsóba tartó labdát. Pár perc múlva a csereként beállt Sevikyan rövidbe tartó lövését rúgta ki lábbal az olasz hálóőr. A 85. percben aztán tehetetlen volt az egész mezőkövesdi védelem: Varga Barnabás egy lepattanó labdára csapott le, és jobbal a bal alsóba lőtt (0-3), ezzel pedig beállította a mérkőzés végeredményét.

NB I, 26. forduló

Mezőkövesd-Ferencváros 0-3 (Loncar 37., 51., Varga B., 85.)

Kövesd: Piscitelli - Kállai K., Lukic, Beriashvili, Vajda (Pillár, 57.) - Cseke, Brtan, Szolgai (Kócs-Washburn, 57.) - Molnár (Cseri, 67.), Drazic, Sampeiro (Karnitskiy, 67.)

(cserék: Kovácsik, Juhász, Babunski, Cseri, Karnitskiy, Kócs-Washburn, Kojnok, Pillár, Szalai, Szilágyi, Szivacski)

Fradi: Varga Á. - Makreckis, Cisse, Abena, Civic - Maiga (Pászka, 65.), Loncar (Traoré, 78.) - Zachariassen, Katona (Ben Romdhane, a szünetben), Marquinhos (Sevikyan, 78.) - Kodro (Varga B., 65.)

(cserék: Dibusz, Aaneba, Ben Romdhane, Botka, Ramirez, Lisztes, Pászka, Sevikyan, Tóth, Traoré, Varga B., Wingo)

Kirúgták és kinevezték
Szivics Tomiszláv
A Mladsot egy éven belül másodjára köszönt el az MK-győztes edzőtől, aki néhány óra alatt csapatot talált magának - szintén a szerb élvonalban.