Fotó: facebook.com/kecskemetite

NB I: Nagy Zsolt hajrágólja győzelmet ért, a Puskás Akadémia hátrányból fordítva nyert Kecskeméten

Vezetett a Kecskemét a Puskás Akadémia ellen, de Golla fejese és Nagy Zsolt hajrágólja három pontot ért a Felcsútnak idegenben.
Csakfoci.hu 2024. április 7., vasárnap 19:20
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 7., vasárnap 19:20

A második percben a hazaiak próbálkoztak először gólszerzéssel, ekkor Horváth Krisztofer volt akcióban, lövése elkerülte a kaput. A folytatásban előbb Leoni, majd Corbu is próbálkozott, mindkettejük lövése jócskán elment a kapu felett. Puljic adott középre a szélről a 28. percben, Slagveert meg is találta a labdával, az ő lövésébe vetette bele magát Katona.

A 30. percben aztán megszerezte a vezetést a házigazda: Nagy Olivér harcolt nagyot egy labdáért a jobb oldalon, majd középre adott laposa, a 16-osob belül érkező Pálinkás a léc alá lőtte a beadást (1-0). A félidő hajrájában újabb helyzet alakult ki a kecskeméti gólszerző előtt, ezúttal Horváth passza után próbálkozott Pálinkás, kísérlete nem sikerült, rosszul találta el a labdát.

A fordulást követően Belényesi hatalmas ziccerben akadályozta meg a felcsúti egyenlítést, Levi elől mentett. Percekkel később a túloldalon Stronati blokkolt nagyot, ő Derekas 10 méteres lövésébe vetette bele magát önfeláldozóan.

A 75. percben egy sarokrúgást követően jött össze a Puskás Akadémia egyenlítése: Levi balról ívelt középre, a nagy lendülettel érkező Golla a léc segítségével egyenlített (1-1). A 86. percben pedig a második felcsúti gól is megszületett, Macerias találta meg Nagy Zsoltot a 16-oson belül, a magyar válogatott játékos átvette a labdát, majd jobbal a jobb felsőbe lőtt (1-2).

A hajrában egy szituációban a kapufa még a vendégekkel volt, majd Pécsi óriásit vetődve ütötte oldalra Horváth K. szabadrúgását, azonban több gól már nem esett. A 27. forduló zárómérkőzése után a Puskás a negyedik helyre lépett fel, míg a KTE maradt a kilencedik pozícióban.

NB I, 27. forduló

Kecskemét-Puskás Akadémia 1-2 (Pálinkás 30., ill. Golla 75., Nagy Zs. 86.)

KTE: Varga B. - Szabó A. (Szendrei, 88.), Belényesi, Katona L. - Leoni (Zeke, 88.), Vágó, Helmich (Meszhi, 88.), Nagy O. (Lukács, 78.) - Derekas (Zsótér, 65.), Pálinkás, Horváth K.

(cserék: Fadgyas, Kersák, Polyák, Iyinbor, Zeke, Zsótér, Meszhi, Szendrei, Lukács)

Puskás: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. (Markgráf, 94.) - Batik, Plsek - Corbu (Bévárdi, 81.), Levi (Nissila, 80.), Slagveer (Brandon, a szünetben) - Puljic (Colley, 55.)

(cserék: Markek, Bévárdi, Colley, Favorov, Markgráf, Mondovics, Nissila, Brandon, Pál)