Fotó: ztefc.hu

NB I: Nagy esélyt szalasztott el a ZTE a kiesési rangadón - videó

Két győzelem után épp a legkönnyebbnek tűnő meccsén botlott a ZTE, amely hazai pályán nem bírt a Mezőkövesddel (1-1), így nem tudott megnyugtató előnyt szerezni a kiesőjelöltekkel szemben.
Dudás Gábor 2024. február 11., vasárnap 21:33
Szerző: Dudás Gábor 2024. február 11., vasárnap 21:33

A ZTE a Fehérvár és a Puskás Akadémai legyőzése után egyértelmű esélyesnek tűnt a Zalaegerszeg a Mezőkövesd ellen, amely november vége óta nem tudott nyerni az NB I-ben, és a Kisvárda mellett a legfőbb kiesőjelöltté vált.

Márton Gábor csapata a papírformának megfelelően gyorsan előnybe is került, egy jobb oldali beadás, majd Mance passza után Bedi lőtt 6 méterről a jobb alsóba a 11. percben (1-0).

Bő tíz perccel később a gólpasszos csatár lövése egy védőről vágódott szögletre, majd a félidő hajrájában Szendrei tüzelt a kapu mellé 12 méterről. Egy valamire való (hazai) helyzet, egy gól - ennyi volt a játékrész dióhéjban.

A fordulás után sem volt túl magas a színvonal, amihez nyilván a folyamatos eső és szeles idő is hozzájárult. Az 53. percben majdnem gólt kapott a Kövesd egy buta hibát követően, de hiába fogott meg Kovácsik kézzel egy hazaadást, a megítélt közvetett szabadrúgást Mance végül a sorfalba vágta. Két perccel később Berdi lövése kerülte el a kaput.

A 68. percben aztán mondhatni a semmiből egyenlített a vendégcsapat: Bőle szögleténél még mentettek a védők, a középpályás ismétlése azonban már megtalálta Beriashvilit, aki 4 méterről úgy fejelt a kapuba, hogy a labda a felső lécről vágódott a gólvonal mögé (1-1).

Sok hiba és pár feszültebb pillanat mellett teltek el a következő percek, mindössze egy veszélyes Szalai-fejest, illetve egy, Kovácsikot majdnem meglepő Croizet-lövést jegyezhettünk fel komolyabb lehetőségként. Így maradt az 1-1, amivel a ZTE lehet nyilván elégedetlenebb.

BŐVEBBEN HAMAROSAN!

Mészöly győztes visszatérése az Újpest kispadjára: "No Géza, no party"; "Csobothnak mondtam: gyere már le, megőrültél?"
Mészöly Géza nem csak a Diósgyőr legyőzésével, de igencsak könnyed hangulatú és néhol szabadszájú sajtótájékoztatójával tette emlékezetessé újpesti visszatérését vasárnap.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.