Fotó: dvtk.eu

NB I: Megműtötték a Diósgyőr kapusát, hónapokig nem védhet

Karlo Sentic, a DVTK kapusa még október elején a Nyíregyháza elleni mérkőzés hajrájában szenvedett súlyos térdsérülést.
Csakfoci.hu 2024. november 3., vasárnap 11:01
Fotó: dvtk.eu
Karlo Sentic, a DVTK kapusa még október elején a Nyíregyháza elleni mérkőzés hajrájában szenvedett súlyos térdsérülést.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. november 3., vasárnap 11:01

Karlo Senticnek egy felugrást követő földetérés során részlegesen elszakadt az elülső keresztszalagja, valamint a térdében összeütődött két csont, aminek következtében csontödéma alakult ki.

- Az első vizsgálatok optimizmusra adtak okot, így a mielőbbi felépülése érdekében, konzervatív kezeléssel, műtét nélkül próbáltuk segíteni Karlo Sentic gyógyulását - mondta a dvtk.eu-nak dr. Szabó Zsolt, a DVTK orvosigazgatója. - A csontödéma felszívódását követően elvégzett újabb vizsgálatok eredményének ismeretében azonban arra a megállapításra jutottunk, hogy a kezdeti sérülés súlyosabb, mint az első vizsgálatok mutatták, és Karlo Sentic is megerősítette, hogy a korábban stabilnak érzett térde instabillá vált. Ezért műtét mellett döntöttünk, amit dr. Skórán László főorvos és csapata végzett el. A beavatkozás jól sikerült. Az új, Németországból származó, speciális eszközzel végzett műtéti eljárás során nem kicserélték a részlegesen szakadt keresztszalagot, hanem szalagerősítő módszerrel helyreállították azt.

Ennek köszönhetően - amennyiben a gyógyuló térd jól reagál a hajlítást és erőt mérő vizsgálatokon - három hónap múlva elkezdheti az edzéseket, és a műtét után négy hónappal csatlakozhat a csapathoz.

Átigazolások
Vidi
Tulajdonlás
A Csakfoci értesülései szerint már zajlanak a tárgyalások a Videoton FC Fehérvár jövőjéről, külföldi - köztük ázsiai és olasz - befektetők bevonásával.
Szpari
Hárman hosszabbíthatnak
A Nyíregyháza Spartacus szerződést hosszabbított három játékosával, így Nemanja Antonov, Eneo Bitri és Vane Jovanov a jövőben is a klubot erősíti. (Öltözőn Túl)
DVSC
Sergio Navarro
Úgy tudjuk, a jövő idénytől új vezetőedzője lehet a DVSC-nek.
Tovább az összes átigazoláshoz