Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

NB I: Második tavaszi meccsét is megnyerte Bognár csapata és őrzi első helyét a Fradi előtt - videó

Szabó Bálint második félidő elején szerzett gólja döntötte el a három pont sorsát Mezőkövesden.
Nyikes Zoltán 2024. február 8., csütörtök 17:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 8., csütörtök 17:49

A második helyen álló, ám egy győzelemmel az élre ugró Paksi FC a kiesőhelyen álló Mezőkövesd otthonába látogatott, ezért ha csak a tabellát nézzük, akkor a tolnaiak lehettek előzetesen a mérkőzés esélyesei, ám Böde Dánieléknek finoman szólva sem a kedvenc állomásuk a borsodi csapat otthona. A Paks az előző négy mezőkövesdi látogatásából háromszor kikapott, többek között volt egy 6-1-es, egy 2-1-es és egy 4-3-as veresége is.

1. félidő

Nem igazán hozott sok helyzetet és látványos játékot az első játékrész, a legnagyobb helyzet Tóth Barna nevéhez fűződött, akihez Szélpál fejelt le egy felívelt labdát, a Paks támadójának 11 méteres lövését viszont nagy bravúrral szedte ki a Piscitelli helyére bekerült Kovácsik a jobb alsóból.

A túloldalon Szappanosnak kevés dolga volt, a félidő vége felé közeledve Cseri éles szögből leadott kísérleténél kellett komolyabban közbeavatkoznia.

2. félidő

A szünet után már sokkal élvezetesebb mérkőzést láthattak a semleges nézők és nem is kellett sokat várni az első gólra. A 47. percben Skribek tört be a 16-oson belülre Kojnok és Gomis mellett, majd középre adását követően Szabó Bálint passzolt 11 méterről a bal alsóba, 0-1.

Nem sokkal később Szabó Bálint ívelése után Windecker jobb alsóba tartó csukafejesét védte bravúrral Kovácsik, majd az 57. minutumban a túloldalon Cseri balról passzolt a 16-oson belül teljesen üresen álló Drazichoz, aki szemben a kapuval, nagy helyzetben lőhetett, de végül Szélpál blokkjáról szögletre pattant a játékszer.

A 66. percben Kojnok harcolt meg a labdáért a jobboldalon, majd egy csellel betört a 16-oson belülre és remekül gurított Samperióhoz, aki nagy helyzetben, 11 méterről a jobb alsó mellé lőtt. A hajrában mezőnyfölényben játszott a Mezőkövesd és többet birtokolta a labdát, de legfőképpen csak hátul és a középpályán adogattak, nagy helyzetet ebben a periódusban nem tudtak kialakítani.

A Paks a Puskás Akadémiát követően a Kövesdet is legyőzte tavasszal, így továbbra is egy pont előnnyel vezeti a tabellát a Ferencváros előtt.

NB I, 19. forduló

Mezőkövesd-Paksi FC 0-1 (Szabó B. 47.)

Mezőkövesd: Kovácsik – Kojnok (Kállai, 74.), Lukic, Beriashvili, Vajda – Cseke (Szivacski, 74.), Gomis – Hedlund, Cseri (Samperio, 60.), Bőle (Szalai, 60.) – Drazic.

Paks: Szappanos – Vas, Kinyik, Szélpál – Osváth, Windecker, Szabó B. (Könyves, 61.), Papp, Balogh – Tóth B. (Böde, 74.), Skribek (Kocsis, 61.).

Már most nagy dobásra készül az Újpest: Az NB I egyik legjobb csatárát igazolnák le
A Csakfoci információi szerint a lila-fehérek kísérletet tesznek a Mezőkövesd támadójának, Stefan Drazicnak a leigazolására.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.