Fotó: fradi.hu

NB I: Lisztes góllal, a Fradi hazai győzelemmel búcsúztatta a 2023-as évet - Stankovic csapata egy pontos hátrányban telel az éllovas Paks mögött

A gól nélküli első félidő után a Fradi végül a második játékrészben Lisztes, Aaneba és Ben Romdhane találataival eldöntötte a Zalaegerszeg elleni bajnokit.
Póczik Dávid 2023. december 17., vasárnap 17:54
Szerző: Póczik Dávid 2023. december 17., vasárnap 17:54

A találkozó első helyzete Zachariassen előtt adódott, a Fradi játékosa a 16-oson belülről próbálkozott, lövését blokkolták a zalaegerszegi védők. A folytatásban Lisztes került ziccerbe, aki Pesic kiugratása után cselezte ki Várkonyit, majd jobbal lőtt, Dombó nagyszerűen védte a próbálkozását. A túloldalon Bedi 25 méteres lövését hárította könnyedén Dibusz. Később Várkonyi is helyzettel jelentkezett, az előre húzódó ZTE-védő egy szabadrúgás után fejelt a léc fölé.

A 43. percben Marquinhos és Civic játszott össze szépen a bal oldalon, utóbbi élesen tette középre a labdát, azonban sem a röviden érkező Lisztes, sem a hosszú sarkon berobbanó Zachariassen nem tudta beletenni a lábát a labdába. A 45. percben Abu Fani mesteri labdával hozta helyzetbe Zachariassent, aki azonban nem tudott élni a hatalmas helyzetével, pár méterről a bal kapufa mellé bólintott. A ráadásban még Lisztes lőtt a hazai blokkba egy lecsorgót, így gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően Lisztes juttatta előnyhöz a Fradit, a helyzet Civictől indult, aki balról adott középre Pesic irányába, a labda róla a támadást kísérő Lisztes elé pattant, aki az ötös sarkáról, ballal, Dombó lábai alatt a kapuba lőtt (1-0). Percekkel később Marquinhos óriási lehetőséget puskázott el 15 méterről, a támadó a kapussal szemben találta magát, ám jobbal a bal kapufa mellé passzolt. Várkonyi röviden fejelt haza egy labdát, amire Pesic lecsapott, Dombó azonban védte a próbálkozást.

Később Pesic két percen belül kétszer is helyzetbe került, előbb egy lepattanó labdát lőtt bele a vendégek egyik védőjébe, majd Abu Fani lapos szöglete után pörgetett a kapu fölé. A Fradi a 76. percben döntötte el a három pont sorsát, egy szöglet után Lisztes csúsztatta meg a labdát, ami Aaneba elé csorgott, ő pedig 5-ről, Dombó lábai között a hálóba rúgta a labdát (2-0). A 87. percben a csereként beállt Ben Romdhane egy mintaszerű összjáték végén ragyogóan tekerte el a labdát a bal felsőbe (3-0), ezzel pedig beállította a végeredményt.

A Ferencváros magabiztosan nyert, így 33 ponttal a második helyen tölti a téli szünetet, egy ponttal a listavezető Paks mögött. A Zalaegerszeg jelenleg a 10. a tabellán, azonban a csapat helyzete változhat az esti Puskás Akadémia-Mezőkövesd mérkőzés után.