Fotó: kecskemetite.hu

NB I: Látványos szögletvariáció után bukott két pontot a Fradi a csodaújonc ellen

Traoré első félidős fejesgóljára Horváth válaszolt, így döntetlent hozott a forduló rangadója.
Póczik Dávid 2023. február 18., szombat 18:59
Szerző: Póczik Dávid 2023. február 18., szombat 18:59

A 20. forduló rangadóján az éllovas Fradi a második helyen álló Kecskemét együttesét fogadta.

A 9. percben Esiti egy szép csel után lőtt 16-ról, a labda életveszélyesen ment el a jobb kapufa mellett, miután Vágó beleért. A 16. percben aztán Pászka szögletét S. Mmaee fejelte kapu mellé. Tíz perccel később Marquinhos jobbal a jobb alsó mellé lőtt, kicsit kiszorított helyzetből.

A 36. percben S. Mmaee ívelt előre egy labdát, amit Traoré az ötösről a kapuba fejelt. A gólhoz kellett, hogy Varga rosszul jöjjön ki a kapujából, 1-0. Két perccel később R. Mmaee csapott le egy labdára, de nem tudta azt elvinni Varga mellett, aki nagyot mentett. A 44. percben Wingo 14-ről tüzelt, a labda Zekén irányt változtatott, így végül a jobb kapufán csattant.

Az 53. percben egy lenyűgöző szögletvariáció után egyenlített a KTE. A laposan középre gurított labdát két kecskeméti játékos is átugrotta, majd az érkező Horváth 17-ről a jobb alsóba lőtt, 1-1. Ez volt Horváth Krisztofer első NB I-es gólja.

Vécsei nagy erejű löketét védte látványosan Varga az 57. percben. A hajrában aztán Abena röviden szabadított fel egy szöglet után, majd Nikitscher lőtt 14-ről, a labdát a gólvonalról mentette meg Traoré.

A Fradi maradt az élen 46 ponttal, a Kecskemét a második 32 ponttal, egy ponttal megelőzve a harmadik Kisvárda csapatát.

NB I, 20. forduló

Ferencvárosi TC-Kecskeméti TE 1-1 (Traoré 36., ill. Horváth 53.)

FTC: Dibusz - Wingo, S. Mmaee, Kovacevic (Abena 58.), Pászka (Frederiksen 65.) - Esiti (Mercier 77.), Vécsei - Marquinhos, Zachariassen, Traoré - R. Mmaee

(cserék: Bogdán, Mercier, Sigér, Botka, Abena, Baden Frederiksen, Boudjemaa, Redzic)

KTE: Varga Á. - Szabó A., Belényesi, Rjasko - Nagy (Meskhi 69.), Katona B. (Nikitscher, a szünetben), Vágó (Tóth, a szünetben), Szuhodovszki, Zeke - Horváth (Májer 63.), Banó-Szabó (Szalai 79.)

(cserék: Varga B., Kersák, Buna, Grünwald, Hadaró, Katona M., Májer, Meskhi, Nikitscher, Polyák, Szalai, Tóth)

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)