Fotó: twitter.com/KecskemetiTE

NB I: Kikapott Kispesten a KTE, így 34-szeres magyar bajnok a Ferencváros

A Honvéd legyőzte a Kecskemétet, így a szombati meccstől függetlenül bajnok a Ferencváros.
Póczik Dávid 2023. május 5., péntek 20:27
Szerző: Póczik Dávid 2023. május 5., péntek 20:27

Az első 15 perc kecskeméti fölényt hozott, az első nagyobb lehetőség Májer előtt adódott, aki Szuhodovszkitól kapott labdát az ötösnél, de aztán ballal rosszul találta el a labdát. A 21. percben Szappanos rosszul passzolt fel egy labdát, Májer lecsapott a rossz átadásra, majd lőtt, de a Honvéd-kapus visszavetődve még elérte a labdát.

A 27. percben Szuhodovszki 20 méterről, ballal vette célba a bal alsót, lövése kicsivel suhant el a kapufa mellett. 5 perccel később Lukic távoli szabadrúgása méterekkel fölé szállt. Gomis remek csellel indult meg, majd indította Kerezsit, aki ziccerben a kimozduló Vargába lőtt.

Egy tetszetős kispesti akció végén Tamás balról adott középre, az érkező Lukic kapu fölé fejelt, így gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően Szalai beadása után az ötös jobb sarkán érkező Banó-Szabó nagy ziccerben lyukat rúgott. Röviddel ezután Szuhodovszki maradt földön egy rúgást követően a 16-oson belül, a játékvezető azonban a VAR-vizsgálat után sem ítélt büntetőt. Az 55. percben aztán Kocsis tálalt Tamás elé a 16-oson belülre, aki visszapasszolt Kerezsi elé, a fiatal támadó pedig közelről az üres kapuba passzolt, 1-0.

Szuhodovszki hatalmas szólót vágott le, majd az alapvonalról középre adott, Tóth ballal lőtt, ám Szappanos lábbal óriásit hárított. A 90. percben még Zeke baloldali beadását csúsztatta kapu mellé Meshki.

A KTE kikapott Kispesten, így a szombati, Kisvárda elleni bajnoki eredménytől függetlenül lett bajnok a Fradi. A Honvéd a 10. helyre lépett előre a tabellán, míg a Fehérvár visszacsúszott a kieső, 11. helyre.

NB I, 30. forduló

Budapest Honvéd-Kecskeméti TE 1-0 (Kerezsi 55.)

Honvéd: Szappanos - Prenga, Lovric, Klemenz - Eördögh (Doka, a szünetben), Bocskay (Szabó Alex 91.), Gomis, Tamás - Kerezsi (Zsóter 68.), Lukic (Átrok 89.), Ennin (Kocsis, a szünetben)

(cserék: Dúzs, Tujvel, Plakushchenko, Zsótér, Doka, Jonsson, Átrok, Szabó Alex, Kocsis, Keresztes, Benczenleitner)

KTE: Varga Á. - Szabó Alex, Belényesi, Szalai G. - Katona M. (Meskhi 66.), Katona B., Nikitscher (Nagy, a szünetben), Szuhodovszki, Zeke - Májer (Tóth, a szünetben), Banó-Szabó

(cserék: Varga B., Kersák, Grünvald, Nagy, Bodor, Buna, Rjasko, Tóth, Meskhi, Hadaró, Gréczi, Polyák)

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.