Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Kiesés ellen harcoló csapat otthonában szenvedte el első idei vereségét a ZTE - videó

Lucas góljával nyert hazai pályán a Kisvárda, ezzel visszaelőzte a Mezőkövesdet a vonal alatt.
Nyikes Zoltán 2024. március 2., szombat 16:20
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 2., szombat 16:20

A szombati játéknap második mérkőzésén a Kisvárda fogadta a bajnokságban idén még veretlen Zalaegerszeget. Feczkó Tamás csapata abban a tudatban lépett már pályára, hogy nem sokkal korábban a forduló előtt sereghajtó Mezőkövesd mindhárom pontot begyűjtötte a DVSC otthonában, így a Kisvárda visszaesett az utolsó helyre.

Aktívan kezdett a ZTE, már a második percben nagy helyzetbe került Mance, de utólag kiderült, hogy lesen volt, majd nem sokkal később Gruber beadását pörgetett a jobb sarok mellé a röviden a vendégek támadója. Ezt követően kevésbé volt közönségszórakoztató a mérkőzés, egyik kapu sem igazán forgott veszélyben, egészen a 30. percig kellett várni a következő lehetőségre, ekkor Camaj beadása után Jovicic fejelt a bal sarok mellé nyolc méterről.

Négy perccel később a ZTE ennél is közelebb állt a gólhoz, Bedi hét méterről, az ötös sarka elől tekert a jobb felső irányába, de lövése a felső lécen csattant. Végül a szünet előtt megszerezte a vezetést a Kisvárda: Melnyik gurította le lövésre a labdát Lucasnak, aki 19 méterről laposan a bal alsóba helyezett, Dombó későn látta meg a labdát, így nem is tudott rá elvetődni, 1-0.

A fordulás után nem sokkal a szünetben beállt Croizet egyenlíthetett volna, de Bedi kiugratása után jó helyzetből, jóval a bal alsó mellé lőtt 11 méterről. A 62. percben Mim bal felsőbe tartó kísérletét tolta ki a léc alól Petkovic, két percre rá pedig a másik oldalon Cipetic fejelhetett tisztán egy szöglet után, de végül fölé szállt a kísérlet.

Sokáig ez volt az utolsó lehetőség, a zalaiak támadójátéka ezúttal nem volt olyan hatékony és éles, mint az elmúlt hetekben, a Kisvárda pedig igyekezett megtartani az eredményt és nem erőltette a második gól megszerzését. A hajrában mindkét vezetőedző cserékkel próbálta meg felrázni csapatát, a vendégeknél Sajbán, Németh és Medgyes is érkezett, míg a hazaiaknál Rubus, Makowski és Spasic is beszállt.

A 86. percben jegyezhettünk fel újabb helyzetet, ekkor Camaj bal alsóba tartó lövését ütötte szögletre Dombó. A 91. percben is lezárhatta volna a meccset a Kisvárda, ám Ilievski 15 méterről fél méterrel a bal felső fölé lőtt. A ZTE végül öt veretlenül megvívott bajnoki után elszenvedte első vereségét 2024-ben.

NB I, 23. forduló

Kisvárda-ZTE FC 1-0 (Lucas 41.)

Kisvárda: Petkovic – Cipetic (Rubus, 84.), Jovicic, Széles – Melnyik (Navrátil, 72.), Ötvös, Lucas, Nikolov (Makowski, 78.), Camaj – Mesanovic (Spasic, 84.), Filipovic (Ilievski, 46.).

ZTE: Dombó – Várkonyi, Safronov (Németh, 88.), Csóka – Bedi (Medgyes, 79.), Szendrei (Sajbán, 78.), Sankovic, Kiss (Vogyicska, 46.), Mim – Gruber (Croizet, 46.), Mance.

Légiósok: A Bundesligában is csak ámultak ezen a Sallai-ollózáson a Bayern ellen - centiken múlt a csodagól
A magyar válogatott támadó egymás után kétszer is betalálhatott volna a bajorok ellen, de nem volt szerencséje.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.