Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Két megpattanó lövés után Stieber remek tekerése döntötte el az MTK-Debrecen meccset - videó

A Loki jobban kezdte a meccset, de az MTK szerzett vezetést. Aztán a debreceniek egyenlítettek, majd a kék-fehérek jártak közelebb az újabb találathoz, és Stieber remek gólja révén meg is szerezték a győztes gólt.
Budai László 2023. december 9., szombat 15:09
Szerző: Budai László 2023. december 9., szombat 15:09

A mérkőzés előtt hatodik MTK az ötödik DVSC-t fogadta az NB I 16. fordulójában.

Az első félórában inkább a debreceniek igyekeztek veszélyeztetni, de nagy helyzetig nem jutottak, a kisebb próbálkozásokat - Dzsudzsák lövését vagy Lagator fejesét - Demjén védte.

Gólt pedig az MTK szerzett, a 33. percben: Varju jobb oldali beadását középre fejelték ki, éppen Thiamhoz, aki 20 méterről, bátran kapásból ellőtte a labdát, az még meg is pattant, így védhetetlen volt Megyeri számára.

Ezután főleg a középre belőtt labdák érkeztek a Lokitól, de ebből sem sikerült komoly gólhelyzetet kialakítania.

A második játékrészben azonban hamar összejött az egyenlítés: Domingues kavargatott a baloldalon, majd Ferenczihez passzolt, ő középre kanyarított, a hosszún Szécsi próbált fejelni, végül a válláról Antonov fejére pattant a labda, Demjén ugyan majdnem kiszedte az így igen trükkössé váló kísérletet, de a labda a kapuba jutott (1-1).

Egy óra játék után Katát buktatták centikre a DVSC tizenhatosának vonalától, így csak szabadrúgás járt az esetért: Bognár lövése Loncarról pattant szögletre.

A 73. percben közel járt az újabb találathoz az MTK: Németh adott remek passzt Bognárnak, ő az alapvonalról kiválóan centerezett, ezzel talán még saját csapattársát, Ennint is meglepte, aki "estében", nagy helyzetben mellé lőtt. Ezután a csereként beálló Stieber tüzelt volna 25 méterről, szabadrúgásból a léc alá, de Megyeri bravúrral kiszedte a labdát.

A 84. percben meglett az eredménye a hazai nyomásnak: Stieber 15 méterről, jobbról parádés mozdulattal tekerte el a labdát a hosszúba (2-1).

Pár percre rá Bognár le is zárhatta volna a meccset, az ötös jobb sarkáról lőtt nagy helyzetben, Megyeri bravúrral, lábbal hárított.

Újabb gól már nem született, így az MTK 2-1-re nyert és pontszámban beérte a DVSC-t a tabellán.