Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

NB I: Két fejessel fordított a Fradi a 25. másodperces Loki-gól után - videó

Az NB I 20. fordulójának rangadóján a Ferencváros Varga és Zachariassen fejesével válaszolt Manrique korai góljára, így győzött az FTC a debreceni Nagyerdei Stadionban.
Budai László 2024. február 10., szombat 19:25
Szerző: Budai László 2024. február 10., szombat 19:25

A Fradi a legerősebb kezdőjével állt fel a Debrecen elleni bajnokin, miután a zöld-fehérekhez visszatért Samy Mmaee a védelem közepébe. A találkozó előtt a Loki-játékosok társuknak, a napokban keresztszalag-szakadást szenvedett Kusnyír Eriknek kívántak jobbulást kivonulásnál viselt pólójukkal.

Ősszel a Fradi már 16 másodperc után megszerezte a vezetést, ezt nagyjából lemásolta a DVSC, amely a 25. másodpercben talált a vendégek kapujába: Cissé adta el csúnyán a labdát, amely Domingues érintésével Manriquéhez került, ő 20 méterről lőtt, a labda pedig Mmaee lábán megpattanva - ezzel Dibuszt becsapva - a kapuban kötött ki. Érdekesség, hogy a Fradi a néhány nappal ezelőtti, MTK elleni örökrangadón szinte ugyanilyen gólt kapott, igaz, akkor nem Dibusz, hanem Varga Ádám bosszankodhatott a kapuban.

Sokáig így sem volt hátrányban az FTC: a 10. percben Abu Fani tekert pazarul középre, Varga Barnabás pedig - ahogy mostanában megszokhattuk - védhetetlenül csúsztatott a bal alsóba (1-1).

A gyors kezdés után sokáig nem történt nagyobb esemény, majd mindkét kapu veszélyben forgott. Előbb Marquinhos ugratta ki Vargát, aki megpróbálta eltolni a kilépő Megyeri mellett a labdát, de a debreceni kapus nyerte a párharcot. Ezután a másik oldalt Bárány lőtt 13-ról, Dibusz nagyot fogott.

A Lokinak a második játékrész elején csak nyolc másodperc kellett a helyzetkialakításhoz, Dzsudzsák hosszú labdáját Szécsi tette egyből, jól középre, Bárány 15-ről azonban mellé lőtt. De a Fradi válaszára ezúttal sem kellett sokat várni: Marquinhos tolta balról egyre beljebb a labdát, majd egészen a jobboldalon előre törő Wingo elé passzolt, az amerikai védő éles lövését Megyeri védte.

A folytatásban kissé statikussá vált a játék, majd a 70. perc végén a Debrecen előtt adódott nagy lehetőség: Baranyai egy remek testcsel után került helyzetbe, betört a 16-oson belülre, majd átengedte a lövést a jobb helyzetben érkező Manriquének, aki ballal, pont középre lőtt, Dibusz így védeni tudott. Két perccel később Bárány egy nagyszerű egyéni akciót mutatott be: a Loki támadója két védő mellett is eltolta a labdát, majd 17-ről, kicsit jobbról az oldalhálóba tüzelt.

A 75. percben aztán Marquinhos balról, ismét pontosan adott középre, Dreskovic feje felett ezúttal is átszállt a labda, így az érkező Zachariassen a jobb alsó sarokba tudott fejelni (1-2). A hajrában mozgósította támadóit a DVSC: Thor, Szuhodovszki és a fiatal Batai is beállt, a 88. percben utóbbi játékos fejelte a bal felső mellé Dzsudzsák beadását. A hatperces ráadásban még próbálkozták a hajdúságiak, azonban több gól már nem esett, így a Fradi megnyerte Debrecenben a forduló rangadóját.

NB I, 20. forduló

DVSC-FTC 1-2 (Manrique 1., ill. Varga B. 10., Zachariassen 75.)

DVSC: Megyeri - Baranyai, Pellumbi, Dreskovic, Ferenczi - Lagator, Dzsudzsák, Manrique (Szuhodovszki, 85.) - Szécsi (Oliveira, 67.), Bárány (Batai, 85.), Domingues (Thor, 78.)

(cserék: Engedi, Batai, Bódi, Kocsis D., Loncar, Ojediran, Oliveira, Romanchuk, Szuhodovszki, Tuboly, Thor, Vajda)

FTC: Dibusz - Makreckis (Wingo, 46.), Mmaee, Cissé, Ramírez - Maiga, Abu Fani (Botka, 82.) - Loncar (Kodro, 72.), Zachariassen, Marquinhos (Pesic, 82.) - Varga B.

(cserék: Varga Á., Abena, Ben Romdhane, Besic, Botka, Dhonata, Katona B., Kodro, Sevikyan, Tóth A., Wingo)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.