NB I: Iniesta korábbi edzőjét nevezhetik ki a Vidinél - osztrák sajtóhír

Osztrák sajtóhírek szerint a MOL Fehérvár FC Thorsten Finket szemelte ki a vezetőedzői posztra.
Nyikes Zoltán 2023. március 13., hétfő 17:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 13., hétfő 17:34

Az osztrák laola1.at információja szerint a MOL Fehérvár FC kívánságlistáján szerepel a korábban többek között a Bundesligát is megjárt német edző, Thorsten Fink. A portál megjegyzi, hogy az 55 éves szakembernek más ajánlatai is vannak és nagyon kapós, amióta 2022 novemberében távozott az egyesült emírségekbeli al-Nasszr SC-től.

A portál úgy tudja, hogy Finket egy lengyel élvonalbeli klub is vinné, míg egy osztrák elsőosztályú csapatot már visszautasított.

Fink játékosként Bajnokok Ligáját nyert a Bayern Münchennel, amellyel továbbá 4-4 alkalommal bajnoki címet és Ligakupa-győzelmet ünnepelhetett, 3-szor Német Kupát, kétszer pedig Interkontinentális Kupát is nyert.

Edzői pályafutása során dolgozott az RB Salzburgnál Giovanni Trapattoni segítőjeként, majd vezetőedzőként hazájában az Ingolstadtnál és a Hamburgnál, Svájcban a Baselnél és a Grasshoppersnél, Cipruson az APOEL-nél, Ausztriában az Austria Wiennél, Japánban a Vissel Kobenál - ahol játékosa volt a Barcelona korábbi klasszisa, Andrés Iniesta is -, míg Lettországban a Riga FC-nél is tevékenykedett. A Basellel kétszer nyert bajnoki címet és egyszer kupát, míg Japánban Kupa- és Szuperkupa-győztes lett.

A portál megjegyzi, a Vidi egy hiteles és tapasztalt edzőt keres a bennmaradásért folytatott küzdelemhez - Fink pedig tökéletesen illik a profilba. A fehérváriak a hétvégén csúsztak vissza a kiesést jelentő 11. helyre, a jelenlegi vezetőedző, Huszti Szabolcs NB I-es mérlege pedig 3 győzelem, 4 döntetlen és 5 vereség, így nem meglepő, hogy szóba került a lehetséges edzőváltás.

Hajnal a Fradi NB I-es vereségéről: "Fontos, hogy ezt az időszakot már a tesztelésre is használjuk" - ez kell a Leverkusen elleni továbbjutáshoz
A Ferencváros sportigazgatója elárulta, fontos lesz a következő bajnokikon is, hogy megnézzék a kölcsönjátékosokat éles helyzetekben és kiderüljön, kikre számíthatnak hosszabb távon.