Fotó: MLSZ Twitter

NB I: 0-0-s első félidő után gólparádét hozott a Vasas és a Puskás meccse

A felcsútiak szereztek vezetést, a hazaiak Urblík révén fordítottak, de végül döntetlen lett az izgalmas bajnoki vége.
Budai László 2023. április 29., szombat 21:23
Szerző: Budai László 2023. április 29., szombat 21:23

A hazaiak kezdték aktívabban a Vasas-Puskás Akadémia mérkőzést. Berecz a 15. percben lapos lövéssel, majd tíz perccel később Hinora félmagas kísérlettel próbálkozott - mindkettőt fogta Markek. A vendégek Puljic szabadrúgásával veszélyeztettek, de a léc alá tartó labdát Uram tolta szépen fölé.

A szünet előtt még volt egy "dupla helyzete" a Vasasnak: Silye jobb oldali szögletét Otigba fejelte középre, Markek oldalra tudta ütni a labdát, majd a másik oldalról középre lőtt sarokrúgás után Novothny lőtt a nagy tömegben közelről, Markek fogta.

A második félidőt a Puskás kezdte jobban, egy remek támadás végén Gruber közeli lövéssel veszélyeztetett volna, de egy önfeláldozó angyalföldi blokknak sikerült szögletre mentenie. Ezzel azonban csak késleltették a felcsúti gólt: Levi bal oldali sarokrúgását Szolnoki csúsztatta meg, a hosszún érkező Favorov pedig egy méterről a kapuba passzolt (0-1).

Nem sokra rá Zahedi lőtt nagy helyzetben, 11 méterről, de egy hazai lábról fölé vágódott a labda. A játékrész közepén a hazaik részéről Urblík lövését blokkolták, a vendégektől Gruber tüzelt 21-ről, ezt Uram védte vetődve.

Az angyalföldiek próbáltak nyomást gyakorolni ellenfelükre, és ez a 73. percben kifizetődött: Urblík 20 méterről, nagy erővel bombázott a jobb felső sarokba (1-1).

A 80. percben Zahedi ugratta ki Slagveert ügyesen, de Uram remekül jött ki a kapujából, így a Puskás csatára nem tudta ellőni a kapus mellett/felett a labdát. Majd fél percre rá az iráni támadó 11 méterről bombázott nagyon fölé.

Végül mégis összejött az egyenlítés a Puskásnak: jobb oldali beadás után Komáromi vette át a labdát, majd 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-2).