Fotó: molfehervarfc.hu

NB I: Góllal mutatkozott be az új igazolás, de továbbra is nyeretlen idén a Vidi

Csongvai góllal debütált, de Levi remek találata után döntetlenre végzett a Puskás Akadémia és a Vidi.
Nyikes Zoltán 2023. február 18., szombat 21:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. február 18., szombat 21:24

A tavasszal még nyeretlen MOL Fehérvár FC fogadta a dobogóért harcoló Puskás Akadémiát a szombati játéknap utolsó mérkőzésén.

1. félidő

A vendégek kezdtek élénkebben, a 15. percben már két érvénytelen találatot is szereztek. Előbb Fiola adta el a labdát a saját tizenhatosánál, Kern a baloldalról középre ívelt, ahol Heister érthetetlen módon az ellenfélhez fejelt, Corbu pedig nyolc méterre a kaputól köszönte szépen és a jobb alsóba lőtt. Videóbírózást követően azonban kiderült, hogy az akció elején Brandon lesen tartózkodott, így érvénytelen a gól. Ezt követően egy szöglet után Favorov lőtt gólt Spandler fejese után, de az ukrán is lesen tartózkodott, így ez sem volt érvényes.

A Vidi a 29. percben mutatott valami lényegeset először, ekkor Schön passza után Dárdai éles szögből vette célbe a rövid, jobb alsót, Markek azonban lábbal mentett.

A szünet előtt nem sokkal pedig még közelebb járt a gólhoz a Vidi, amikor is Schön szerzett labdát a saját téfelén, majd egy nagy szólót követően kiugratta Kastratit, aki a 16-oson belül át akarta tenni a másik oldalon üresen érkező Szabónak a játékszert, Batik azonban az utolsó pillanatban, becsúszva óriásit mentett - a kapufa segítségével szögletre rúgta a labdát.

2. félidő

A második játékrész elején a Vidi volt aktívabb, előbb Larsen fejese ment mellé, majd az 52. percben már gól született az újabb pontrúgásból: Katrati szöglete után a kedden szerződtetett Csongvai a röviden, hat méterről, kapásból a léc alá bombázott 1-0.

A 65. minutumban közel állt az egyenlítéshez a Puskás Akadémia, Slagveer szögletét Favorov csúsztatta középre a röviden, Corbu azonban hiába érkezett szabadon, öt méterről csak kapura sodorni tudta a labdát, így Kovácsnak nem volt nehéz dolga. A 79. percben Heister veszített labdát a baloldalon, majd Levi középre tette a labdát, ahol egy szép összjáték után Puljic kevéssel lőtt a jobb alsó mellé.

A 82. percben aztán csak összejött a vendégeknek egy érvényes gól: Corbu tette ki a balszélre Levinek a labdát, aki befelé húzva kicselezte Fiolát, majd a 16-oson belülről nagy gólt ragasztott a bal felsőbe, 1-1.

A 90. percben a Vidi másik új igazolása, Katona passzolt Kodrónak, aki 13 méterről, jó lövőhelyzetből a bal alsó mellé célzott. Ez volt a fehérváriak utolsó esélye - Kastrati a hosszabbításban még megkapta a második sárgáját - , így be kellett érniük egy ponttal, azaz továbbra is nyeretlen maradt tavasszal a Vidi.

NB I, 20. forduló

MOL Fehérvár FC-Puskás Akadémia 1-1 (Csongvai 54., ill. Levi 82.)

Kiállítva: Kastrati (93.)

Vidi: Kovács D. - Fiola, Csongvai, Larsen, Heister (Hangya, 87.) - Pokorny (Christensen, 73.), Deybi - Schön, Kastrati, Dárdai (Katona, 83.) - Szabó (Kodro, 46.).

Puskás: Markek - Mezghrani (Bartolec, 70.), Spandler, Stronati (Slagveer, 61.), Brandon - Batik, Favorov - Kern (Levi, 46.), Gruber (Komáromi, 61.), Corbu - Zahedi (Puljic, 46.).

Horváth Krisztofer
Nem kizárt, hogy a Serie A-ban marad kecskeméti kölcsönjátéka után a magyar válogatott futballista.
Marquinhos
A mexikói élvonal egyik élcsapata, az UNAM Pumas ismét harcba szállhat Marquinhosért.
Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.