Fotó: honvedfc.hu

NB I: Fontos három pontot ért a Honvéd magyar fiataljának első élvonalbeli gólja

Kocsis Dominik egy remek egyéni teljesítmény után megszerezte élete első NB I-es gólját, ami győzelmet ért a Kispest számára.
Póczik Dávid 2023. március 11., szombat 21:25
Szerző: Póczik Dávid 2023. március 11., szombat 21:25

A 10. percben Németh Dániel távoli lövését Dúzs tenyerelte oldalra, majd tíz perccel később ismét Németh került helyzetbe. Ekkor Dúzs egy lövést pont Meshack elé ütött ki, aki Némethez passzolt, ő azonban 8 méterről a kapu mellé passzolt, hiába tátongott üresen a bal sarok.

Egy ragyogó kispesti kontra után Domingues beadásából Lukic 6 méterről, egy kicsit jobbról a kapu fölé emelt. A 36. percben Huszti 18 méterről, kapásból nem sokkal tüzelt a bal kapufa mellé. Pár perccel később Szalay 30 méteres szabadrúgása épphogy elsuhant a jobb kapufa mellett.

A 39. percben Lukic bal külsővel ragyogóan ugratta ki Kocsist, aki egy pazar testcsellel elküldte Demjént, majd 15 méterről az üres kapuba passzolt, hiába próbált menteni egy visszafutó ZTE-védő, 1-0.

A fordulást követően Samperio 14 méterről durrantott fölé. Az 59. percben aztán Prenga az alapvonalról emelt középre, azonban beadása centikkel elszállt az érkező Gomis feje fölött.

Negyed órával később Domingues két okos csellel csapta be Husztit, majd 10 méterről a jól kimozduló Demjénbe bombázott. A 86. percben Mitrovic 22 méteres lövése szállt el a kapu fölött.

A Honvéd így zsinórban a második mérkőzését nyerte meg és elmozdult a kiesőzónából. A 8. ZTE így jelenleg két ponttal áll a 9. kispestiek előtt a tabellán.

NB I, 23. forduló

Budapest Honvéd-Zalaegerszegi TE 1-0 (Kocsis 39.)

Honvéd: Dúzs - Lovric, Prenga, Capan (Cirkovic 56.), Tamás - Mitrovic, Gomis, Samperio (Átrok 93.) - Kocsis (Ennin 71.), Lukic (Jonsson 71,), Domingues (Plakushchenko 93.)

(cserék: Tujvel, Klemenz, Plakushchenko, Ennin, Jonsson, Cirkovic, Bocskay, Eördögh, Átrok, Szabó A., Keresztes, Benczenleitner)

ZTE: Demjén - Huszti, Mocsi, Csóka, Gergényi - Lesjak, Szendrei - Szalay, Tajti, Meshack (Kovács B. 79.) - Németh D. (Grezda, a szünetben)

(cserék: Gyurján, Kálnoki Kis, Grezda, Kovács B., Kryvotsiuk, Baloteli, Safronov, Papp)