NB I: Ezúttal nem vágott négyet a Diósgyőr, de így is veretlen maradt új edzőjével - videó

A Diósgyőr egy pontot otthont tartott a Puskás Akadémia ellen.
Csakfoci.hu 2024. március 2., szombat 20:34
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 2., szombat 20:34

A Diósgyőr azután fogadta hazai pályán a Puskás Akadémiát, hogy a miskolciak a múlt héten az NB I-ben 4-0-ra (Fehérvár ellen), a héten a kupában 4-2-re (ZTE ellen) győztek odahaza.

Az első bő tíz percben nem láthattunk nagyobb helyzetet egyik oldalon sem, Jurek 22 méteres lövése szállt a kapu fölé a 13. percben, ezzel indult a lehetőségek sora. Két perccel később Plsek lövését vette ölbe könnyedén Odyntsov, majd Nagy Zsolt próbálkozásába vetette bele magát Szatmári.

Pécsi húzta le Pozeg Vancas szabadrúgását magabiztosan a 23. percben, pár perccel később a diósgyőri szélső újra feltűnt a felcsúti kapu előterében: ezúttal középre adott labdájáról maradtak le a társak. Jellemzően szélről jövő beadásokkal, bepasszokkal próbáltak helyzetbe kerülni a csapatok, azonban az utolsó passzokba, érkezésekbe rendre hiba csúszott. A 33. percben Jurek ívelése után Pozeg Vancas épp hozzáért a labdához, így az érkező Bényei feje felett elment a labda a hosszú saroknál. Újabb nagy helyzet kínálkozott a DVTK előtt a 38. percben: Pozeg Vancas szépen hozta ziccerbe Jureket, aki 7-8 méterről, ballal csak az oldalhálót találta el.

A játékrész utolsó perce tartogatta az első 45 perc legfontosabb jelenetét: egy Puskás-szöglet után Nagy és Hissila lövése is lepattant, utóbbi játékos kísérlete után épp Plsek fejére hullott a labda, aki nagy ívben a kapu jobb oldalába bólintott, ezzel pedig a Puskás vezetett a félidőben (0-1).

A fordulást követően kissé szerencsés körülmények között született meg a házigazda egyenlítő gólja. Gera 17 méterről, nagyon okosan, jobbal kapura szúrta a labdát, a labda Pécsi felett átszállt, a gólvonalon végighaladva mindkét kapufát érintette, majd Edomwonyi elé került, aki aztán közelről az üres kapuba lőtt (1-1).

A folytatásban Colley közelről talált a miskolciak hálójába, de lesen volt, így nem adták meg a gólt. Nagy Zs. szépen hozta helyzetbe magát a 67. percben, lefordult a védőjéről, majd jobbal tette próbára a hazaiak kapusát, aki kiütötte a bal sarokba tartó kísérletet. Odyntsov szépen hatástalanította Stronati fejesét a 75. perc legvégén.

A csereként beállt Feuillassier éles szögből lőtte Pécsibe a labdát, majd Kampetsis távoli lövése suhant el a bal kapufa mellett. Az összecsapás több helyzetet nem hozott, a Puskás a 4., a DVTK a 8. helyen maradt a tabellán.

NB I, 23. forduló

Diósgyőr-Puskás Akadémia 1-1 (Edomwonyi 49., ill. Plsek 45.)

DVTK: Odyntsov - Gera, Szatmári, Lund, Stephen - Bényei (Kampetsis, 82.), Holdampf, Vallejo (Popadiuc, 82.) - Jurek (Pernambuco, 65.), Edomwonyi (Szabó L., 65.), Pozeg Vancas (Feuillassier, 70.)

(cserék: Danilovic, Tóth B., Bokros, Chorbadzhiyski, Demeter, Farkas, Feuillassier, Kampetsis, Klimovich, Pernambuco, Popadiuc, Szabó L.)

Puskás: Pécsi - Szolnoki, Batik (Colley, a szünetben), Stronati, Brandon - Nissila (Levi, a szünetben), Plsek, Favorov - Komáromi, Maceiras, Nagy Zs.

(cserék: Markek, Bévárdi, Colley, Levi, Markgráf, Pál, Puljic, Slagveer, Soisalo)

ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.