Fotó: molfehervarfc.hu

NB I-es edzőmeccsek: Kodro-dupla ellenére Vidi-vereség Lovrencsicséktől; kikapott a Paks is

Kodro duplázott a Hajduk Split elleni felkészülési mérkőzésen, de a Vidi végül 3-2-re kikapott az összecsapáson. A Paks egygólos előnyből bukta el első törökországi felkészülési mérkőzését lengyel ellenfelével szemben. A Mezőkövesdtől gól nélküli döntetlenre futotta.
Póczik Dávid 2023. január 11., szerda 15:08
Szerző: Póczik Dávid 2023. január 11., szerda 15:08

A Young Boys 3-0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát a keddi felkészülési mérkőzésen. A felcsútiak a svájci éllovas ellen a kezdőbe nevezték a fiatal Nathaniel Noel mellett a mindössze 16 esztendős Kern Martint is.

Felkészülési mérkőzés, Spanyolország

Young Boys - Puskás Akadémia 3-0 (Fassnacht 51., Itten 64., Monteiro 74.)

Puskás: Markek - Kern, Batik, Stronati, Brandon - Van Nieff, Nathaniel, Corbu - Slagveer, Colley, Komáromi

A Mezőkövesd gól nélküli döntetlent játszott Törökországban a lengyel élvonalban szereplő Legia Varsó együttesével.

Felkészülési mérkőzés, Törökország

Mezőkövesd - Legia Varsó 0-0

Kövesd: Piscitelli- Kállai K., Lukic, Beriashvili, Filip- Karnitski, Brtan- Molnár, Cseri, Vajda- Besirovic

Négyszer 30 perces felkészülési mérkőzést vívott egymással Porecben a MOL Fehérvár FC és a - Lovrencsics Gergőt is a soraiban tudó - Hajduk Split.

A 7. percben Funsho szabálytalansága után büntetőhöz jutott a Hajduk Split, amit Livaja higgadtan értékesített (0-1), 2 perccel később a túloldalon Menyhárt beadása után történt kezezés, így a Vidi is tizenegyeshez jutott. Kodro is magabiztos ítéletvégrehajtó volt és egyenlített (1-1) - számolt be a molfehervarfc.hu.

A 13. percben egy lekészítés után Livaja 16 méterről, kapásból lőtt nagy gólt, újra a horvátoknál volt az előny (1-2). A 25. percben egy tetszetős támadás végén Sahiti közelről talált a kapuba (1-3). A fordulást követően Kodro csapott le egy rossz hazaadásra, majd közelről higgadtan lőtt a kapuba (2-3).

A második 60 perc már nem hozott gólt, így a fehérváriak 3-2-re kikaptak horvát riválisuktól.

Felkészülési mérkőzés, Horvátország

MOL Fehérvár FC - Hajduk Split 2-3 (Kodro 10. - 11-esből, 58., ill. Livaja 7. - 11-esből, 13., Sahiti 25.)

Vidi, első 60 perc: Kovács D. - Bese (Nego, 31.), Serafimov, Stopira, Hangya - Pokorny, Kovács B. - Menyhárt, Houri, Funsho - Kodro

Vidi, második 60 perc: Rockov - Nego, Larsen, Kojnok, Heister - Christensen, Pető - Schön, Dárdai, Kastrati - Szabó

2-1-s vereséget szenvedett első törökországi mérkőzésén a Paksi FC csapata. A tolnaiak Sajbán góljával még előnyhöz jutottak a Jagiellonia Bialystok ellen, azonban a lengyelek a félidőig egalizáltak, majd a 80. percben - egy büntetőt követően - a győzelmet is megszerezték.

Paks - Jagiellonia Bialystok 1-2 (Sajbán 21., ill. Imaz 38., Trubeha 80. - 11-esből)

Paks: Nagy G. - Osváth, Szélpál, Kádár, Szabó J. - Papp, Windecker, Bőle - Sajbán, Szabó B., Varga

Cserék: Simon, Vas, Tamás, Kinyik, Kovács, Balogh, Haris, Gyurkits, Harszti, Horváth, Nyári

Az országot váltó Kleinheislert már a reptéren várták, így érkezett meg új állomáshelyére - videó
Kleinheisler László megérkezett Athénba, és hamarosan - ha átmegy az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálatokon - aláírja szerződését a bajnokságot vezető Panathinaikoszhoz. Az sdna.gr a reptérről, helyszíni videóval jelentkezett, és beszélt is a játékos...