Fotó: kecskemetite.hu

NB I-es edzőmeccsek: Négyet kapott a Kecskemét egy német csapattól, ikszelt az Újpest - eredmények

A KTE összességében sima vereséget szenvedett a német Bundesliga 2-ben kiesőhelyen álló Magdeburgtól. Az újpesti lila-fehérek eközben döntetlent játszottak Törökországban.
Csakfoci.hu 2023. január 6., péntek 17:17
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 6., péntek 17:17

Az OTP Bank Ligában nagy meglepetésre a második helyen telelő KTE első törökországi edzőmeccsét a Bundesliga 2-ben a kiesés ellen küzdő Magdeburg ellen játszotta, és a kelet-németek korán előnybe kerültek, majd magabiztosan futballozva, megérdemelten nyertek 4-1-re. A 25. percben már 3-0-ra vezetett az ellenfél, miközben a kecskemétiek csak helyzetekig jutottak sokáig. A szépítő gól végül Belényesi nevéhez fűződött a fordulás után, fejjel talált be egy szögletet követően.

A hétvégéhez közelítünk és már elég sok munka van a lábakban, délelőtt még egy kondi edzést is tartottunk. Ennek ellenére nem kezdtünk rosszul, ígéretes lehetőségeink is voltak, amiket pontatlanul oldottunk meg, de utána átvette az irányítást a Magdeburg, mely most taktikailag és fizikálisan is előttünk járt. Sok hibával játszottunk, illetve ránk nem jellemző módon sok volt a hiba az együttes védekezésben. Sok helyzetet alakított ki ellenfelünk és mi is, utóbbi jó dolog, de előbbi kevésbé. Lehetne a fáradtságra fogni, de mindenki jól edz és dolgozik. Semmi probléma nincs azonban, az ilyen vereségekből is bőven lehet tanulni és kell is, ezért is fogunk most is elemezni és videózni. Megyünk tovább, a héten is folytatódik még a munka, majd a jövő héten újabb edzőmeccsek jönnek. Bízunk benne, hogy ez a sok munka megtérül a bajnokság kezdetére - értékelte a találkozót Szabó István, a KTE szakvezetője a kecskemetite.hu oldalán.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, TÖRÖKORSZÁG

FC Magdeburg – Kecskeméti TE 4-1 (Scienza 8., Castaignos 12., Cacataula 25., Kwarteng 60., ill. Belényesi 47.)

KTE, I. félidő: Varga Á. – Nagy K., Szabó A., Belényesi, Pejovics, Grünvald – Nikitscher, Vágó, Szuhodovszki – Tóth B., Katona B.

KTE, II. félidő: Kersák – Buna, Polyák, Belényesi (Győri Á.), Szabó A., Grünvald (Hatvani) – Meszhi, Horváth, Szuhodovszki (Bodor) – Tóth B. (Győri B.), Katona B. (Gréczi)

A már ugyancsak Törökországban edzőtáborozó Újpest kissé tartalékos és felforgatott összeállításban lépett pályára a főként betegség miatt hiányzó futballisták hiányában, a helyi másodosztályban szereplő Sakaryaspor ellen.

Milos Kruscic csapata gyorsan hátrányba került ugyan, de Simon Krisztián már a 18. percben egyenlített is, beállítva az 1-1-s végeredményt.

Sakaryaspor – Újpest FC 1-1 (Simon K. 18.)

Az Újpest kezdőcsapata és cseréi a meccsen:

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)