Fotó: fradi.hu

NB I-es edzőmeccsek: Döntetlenre végzett a Fradi az ősszel még BL-csoportkörös csapat ellen

A Ferencváros a harmadik spanyolországi felkészülési mérkőzésén 0-0-s döntetlent játszott a cseh Plzen csapatával.
Budai László 2023. január 16., hétfő 16:55
Szerző: Budai László 2023. január 16., hétfő 16:55

A Ferencváros az Augsburg (2-0) legyőzése és a Piast Gliwicétől elszenvedett vereség (0-1) után azzal a cseh Viktoria Plzennel találkozott a spanyolországi edzőtáborban, amely ősszel a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepelt.

Az első tíz percben mindkét csapat előtt adódott egy-egy lehetőség a hatalmas szélben lejátszott mérkőzésen: előbb Pilar lőtt 7 méterről, laposan, Dibusznak bravúrral kellett védenie, ezután ráadásul Durosinmi is próbálkozott, ő 17 méterről, a megpattanó labda kevéssel ment el a léc fölött. A másik oldalon Mercier ívelt vissza jobbról, az alapvonalról középre, Civic hat méterről a jobb felső felé fejelt, de a kapus nagyot védett.

A 31. percben ismét a csehek veszélyeztettek, igaz, Kvet 17 méteres szabadrúgása nem talált kaput (fölé ment). Pár percre rá a Fradi is kísérletezett: Traoré kapta vissza szépen a labdát, majd 12-ről kevéssel lőtt a léc fölé. Négy perccel később pedig egy szépen végigvitt kontra végén Mercier lőtt nagy helyzetben, balról, 11 méterről a kapusba.

A fordulást követően a csehek először egy középre ívelt szabadrúgás után veszélyeztették, de a Fradi védelme felszabadított és kivágták a labdát.

A hajrához közeledve Dibusz egymás után kétszer is hárított, előbb Chory, majd Kasa lövésénél volt a helyén az FTC hálóőre. Pár perccel később Civic beadása után Traoré lőtt a kapu mellé.

A 91. percben még Laidouni próbálkozott egy szabadrúgással, lövése lepattant a sorfalról, majd Traoré ismétlése már veszélytelen volt. A második játékrész kevés helyzetet hozott, az azonos erősségű csapatok végül gól nélküli döntetlenre végeztek egymással.