Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Egy gól döntötte el a dobogóért küzdő csapatok csatáját

A Debrecen Babunski találatával idegenben győzte le a Kisvárdát, amivel éppen ellenfele kárára lépett fel a dobogóra.
Budai László 2023. március 11., szombat 16:24
Szerző: Budai László 2023. március 11., szombat 16:24

Egy-egy helyzettel indult az NB I 23. fordulójának nyitómeccse, amelyen két, egyaránt három-három meccse nyeretlen csapat találkozott: a Kisvárda a DVSC-t fogadta.

A 2. percben Ojediran átlövését fogta Petkovic, a másik oldalt Makowski tüzelt 18-ról centikkel fölé. Míg az első negyedórában inkább a hazaiak voltak fölényben a mezőnyben, ezután szép fokozatosan átvette az irányítást a Loki. Kyziridis kis túlzással tíz perc alatt mesterhármast lőhetett volna, de nemhogy hármat, egyet sem sikerült szereznie: előbb Varga K. beadása után kiszorított szögből lőtt mellé, majd Babunski passzát követően nagy ziccerbe cselezte magát, de nyolc méterről fölé bombázott, végül Dzsudzsák labdáját lőtte megint csak fölé. De Babunski is veszélyeztetett egyszer, az ő 10 méteres kísérletét a hazai kapus védte bravúrral.

A játékrész legnagyobb ziccerét mégis a Várda puskázta el, a szünet előtt pár perccel Karabeljov centerezett remekül, Camaj hét méterről lőtt, senkitől sem zavartatva az égbe.

A második játékrészben szinte azonnal megszerezte a vezetést a Loki egy gyorsan végigvitt kontrából. Dzsudzsák indította Kyziridist, aki külsővel, szépen centerezett Babunskinak, ő pedig közelről a kapuba passzolt - Petkovic csak beleérni tudott (0-1).

Az 57. percben mindkét csapatot kevés választotta el a góltól: a debreceniek részéről Varga Kevin lőtt ballal, 20-ról kevéssel mellé, és hasonlóan tett a kisvárdai Mesanovic is a másik oldalt.

Mivel újabb gól nem született, így a Debrecen ezzel az egy találattal megnyerte a meccset, és éppen ellenfele kárára fel is tudott lépni a dobogóra.