Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Dzsudzsákék továbbra is 100 százalékosak, a Debrecen győzelemmel vigasztalódott az EKL-búcsú után

A Loki nyögvenyelős meccset tett végül simává, és Kyziridis, Dzsudzsák, Loncar, valamint Bódi góljával 4-1-re verte a Kisvárdát.
Budai László 2023. augusztus 21., hétfő 22:10
Szerző: Budai László 2023. augusztus 21., hétfő 22:10

A Kisvárdának - ezúttal pályája megfertőződése miatt - a negyedik bajnokiját is idegenben, most a Debrecen otthonában kellett lejátszania. A szabolcsi csapat edzőváltás - Milos Kruscicnak köszönték meg a munkát -, míg a Loki EKL-búcsú - a Rapidtól kaptak egy ötöst - után várta a hétfő esti bajnokit.

Villámgyors góllal bizonyította a Loki, hogy nem tört meg a fájdalmas csütörtöki meccset követően: a 7. percben Kyziridis kapott remek indítást, betört a 16-oson belülre, jobbról megcélozta a rövid oldalt, és Kovács ugyan bele tudott ütni a labdába, a kemény lövés utat talált a kapuba (1-0).

A görög támadó a 29. percben is aktív volt, amikor Dominguest szöktette csúsztatva, a Honvédtól szerződtetett játékos lőhetett is volna 16 méterről, szemben a kapuval, passzolhatott is volna jobbra Dzsudzsáknak, de ő a cselt választotta, így Széles szerelte. A Várda a 31. percben veszélyeztetett először, ekkor viszont nagyon, Makowski 21 méteres pazar átlövését a felső léc hárította.

A szünet előtt még Kyziridis lőhetett volna újabb gólt, miután kiválóan íveltek neki, hét méterre a kaputól teljesen üresen kellett volna átvennie a labdát, de az úgy elpattant tőle, hogy odalett a ziccer.

A szünetben kettőt is cseréltek a vendégek, amivel elsősorban támadóbb szelleművé akarták tenni az első félidőben esősorban bekkelő együttest. Ennek hamar meglett az eredménye, ezt a játékrészt ugyanis a Várda kezdte góllal: Navrátil csapta be egy köténnyel Manriquét a jobboldalon, majd remekül centezett, Vida pedig 10 méterről, senkitől sem zavartatva a kapu közepébe belsőzött (1-1).

Sokáig nem történt semmi, aztán Dzsudzsák középre ívelt szabadrúgása után Szőr szabálytalankodott Loncarral szemben, a Loki büntetőt kapott, ezt Dzsudzsák helyezte higgadtan a jobb alsóba (2-1).

Nem sokra rá a DVSC be is biztosította győzelmét, miután Dzsudzsák labdaszerzése és átadása után Loncar lőtte ki egy cselt követően a jobb alsót (3-1).

Az utolsó másodpercekben pedig Bódi is betalált, ő egy 25 méteres szabadrúgást tekert kitűnően a jobb alsóba (4-1).

A Debrecen így egy nyögvenyelős meccset tett simává, ismét három pontot szerzett, ezzel egyedüliként 100 százalékos a bajnokságban és vezeti a tabellát.

NB I, 4. forduló

DVSC-Kisvárda 4-1 (Kyzidiris 7., Dzsudzsák 76. - 11-esből, Loncar 84., Bódi 95., ill. Vida 52.)

DVSC: Megyeri - Baranyai, Dreskovic, Mojzis (Bévárdi, 68.), Manrique (Romanchuk, 81.) - Lagator, Loncar - Domingues, Dzsuzdzsák (Szécsi, 87.), Babunski (Bárány, 68.) - Kyziridis (Bódi, 68.)

Kisvárda: Kovács M. - Kovacic (Ilievski, 83.), Jovicic, Széles - Navrátil, Ötvös (Szőr, 46.), Lucas (Melnyk, 74.), Vida - Camaj, Makowski (Spasic, 46.), Mesanovic (Balogh N., 74.)

A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)