Fotó: ujpestfc.hu

NB I: Az Újpest nyerte a nagy helyzetek meccsét, ezzel megelőzte a Diósgyőrt és már dobogós - videó

A lila-fehérek Onovo és Ambrose találatával nyertek hazai pályán 2-0-ra a DVTK ellen, és ezzel éppen mostani ellenfelüket előzték meg a tabellán.
Budai László 2023. október 7., szombat 18:12
Szerző: Budai László 2023. október 7., szombat 18:12

A mérkőzés előtt hatodik helyen álló Újpest remek hangulatban fogadta a harmadik Diósgyőrt.

Épp csak egy diósgyőri szögletig jutottak el a csapatok, amikor a hazai szurkolók "pirózása" miatt jó öt percre félbeszakadt a találkozó. Ezt követően kellett is egy kis idő, mire belemelegedtek a felek, de aztán sorra jöttek a helyzetek.

Az Újpest kezdte a veszélyeztetéseket. A 19. percben Kiss tekert jobbról a jobb felső mellé kicsivel, majd Csoboth felfutása és passza után Tajti találta el 15-ről a bal kapufát.

A Diósgyőr Pernambuco révén lőhetett volna gólt, de első lövése Hallról mellé pattant, a másodiknál pedig Banai védte a kiszorított szögből leadott, de közeli kísérletet.

A hajrára is akadt még egy-egy lehetőség: Lukács akrobatikus mozdulattal kapura húzott labdáját Banai, Vallejo (lesről leadott) fejesét a kapufa védte, míg a másik oldalon Onovo lövése kerülte el kevéssel a jobb felsőt.

A második játékrészben Tajti lőtt újabb kapufát, ezúttal a balról a hosszú felé tekeredő szabadrúgásánál volt szerencséje Senticnek. A következő hazai lehetőségből azonban már gól lett: Tajti jobb oldali szögletét Onovo fejelte közelről a kapuba (1-0).

A Diósgyőr hamar egyenlíthetett volna: Vancas adott pazar labdát Jurinának, ám ő óriási helyzetben mellé emelt. Erre pedig rárúgta a második találatot az Újpest, amely Kiss révén futott el, majd Ambrose rúgta ki 13-ról a jobb alsót (2-0).

Jurina javíthatott volna ezt követően, ám óriási helyzetben, szemben a nagyrészt üresen maradt kapuval, nem találta el a labdát az ötösön.

A 83. percben újra Banai-védések kellettek ahhoz, hogy a lila-fehérek ne kapjanak gólt: a hazai kapus Jurek megpattanós lövését, majd az azt követő fejest is nagy bravúrral hárította.

Az Újpest így végül 2-0-s győzelmet aratott a Diósgyőr felett, a miskolciakat meg is előzte a tabellán és fellépett a harmadik helyre.

A mérkőzés összefoglalója

NB I, 9. forduló

Újpest-Diósgyőr 2-0 (Onovo 51., Ambrose 66.)

Újpest: Banai - Pauljevic, Kosanovic, Hall, Fehér (Tamás, 46.) - Mörschel (Jürgens, 93.), Onovo, Tajti - Kiss T. (Mack, 76.), Ambrose (Simon K., 76.), Csoboth (Ganea, 79.)

Diósgyőr: Sentic - Gera, Szatmári, Chorbadzhiyski, Stephen - Holdampf (Klimovich, 63.), Vallejo - Pernambuco (Jurek, 77.), Pozeg Vancas (Bényei, 85.), Lukács (Acolatse, 63.) - Jurina (Obounet, 77.)

Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.