Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Az új edző sem segített, a Kisvárda elleni vereséggel az utolsó helyre csúszott vissza a Kövesd - videók

Milan Milanovic vereséggel mutatkozott be a Mezőkövesd kispadján.
Nyikes Zoltán 2024. február 17., szombat 17:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 17., szombat 17:22

A szombati játéknap második mérkőzésén a hét közben edzőváltáson átesett Mezőkövesd fogadta a tavaszt három vereséggel kezdő és sereghajtó Kisvárdát.

1. félidő

Álomszerűen indult Milan Milanovic debütálása a borsodiak kispadján, a második percben máris tizenegyeshez jutott a hazai csapat, miután Cseri beadása Lippai kezében akadt el. A jogosan megítélt büntetőt Drazic az elmozduló Petkovic mellett középre rúgta, 1-0.

A folytatás már nem sikerült ilyen eseménydúsra, többnyire a mezőnyben zajlott a játék és nem igazán forogtak veszélyben a kapuk.

Az első komolyabb lehetőségre a vendégek részéről a 24. percig kellett várni, ekkor Körmendi balról érkező beadása találta üresen Mesanovicot, a támadó viszont pont középre fejelt Kovácsikhoz 10 méterről. Négy minutummal később viszont már zörgött a háló: Ötvös ívelt át a jobboldalra, ahol érkezett Cipetic és az alapvonalról, a 16-oson belülről visszapasszolt Filipovicnak, aki egy igazítás után, 9 méterről a bal alsóba lőtt, 1-1.

2. félidő

A szünet után a fordítás is összejött a Kisvárdának: az 57. percben Cipetic kapott labdát a jobbszélen, majd Gomis mellett - aki nem igazán vette komolyan és csak kocogva kísérte - befelé húzott és nagy gólt ragasztott a jobb sarokba 17 méterről, 1-2.

Milanovic nem sokkal később hármat is cserélt egyszerre, így próbált lendíteni a nem igazán túl acélos támadójátékon, sőt a 73. percben további két új játékos érkezett a pályára a hazaiaknál, így már minden cserelehetőségét kihasználta a vezetőedző. Sikerült is mezőnyfölénybe kerülnie a Mezőkövesdnek, de Petkovicot nem dolgoztatták meg, elmaradtak a helyzetek és a lövések legtöbbször már a blokkokban elakadtak.

A 81. percben Drazic és Molnár összjátéka után utóbbi esett nagyot egy védő mellett a 16-oson belül, de hiába a reklamálás, jól látta Berke Balázs játékvezető, hogy nem történt szabálytalanság. A 84. percben Szalai lefejelt labdáját lőtte mellé Molnár.

A hosszabbításban egy komoly helyzetet sikerült összehoznia a Kövesdnek, Drazic közeli próbálkozásánál azonban Ilievski bevetődött és hatalmasat blokkolt. Feczkó Tamás csapata végül begyűjtötte a három pontot és helyet cserélt a két csapat, azaz a Mezőkövesd lett a sereghajtó.

NB I, 21. forduló

Mezőkövesd-Kisvárda 1-2 (Drazic 3. - 11-esből, ill. Filipovic 28., Cipetic 57.)

Mezőkövesd: Kovácsik - Szivacski, Lukic, Beriashvili, Vajda - Gomis (Brtan, 61.), Cseke (Szalai, 73.) - Samperio (Molnár, 61.), Cseri (Babunski, 61.), Bőle (Hedlund, 73.) - Drazic.

Kisvárda: Petkovic - Cipetic (Makowski, 89.), Jovicic, Lippai, Körmendi - Nikolov (Lucas, 84.), Matic - Navrátil, Ötvös, Filipovic (Ilievski, 65.) - Mesanovic (Balogh, 65.).

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.