Fotó: dvsc.hu

NB I: Az EKL-meccs után a bajnokit is eldöntötte a Loki nyerőembere - videó

A Stefanok napja volt a hétfői a DVSC-Kövesd meccsen: Stefan Drazic vezetést szerzett a vendégeknek, de az Alashkert elleni találkozót is eldöntő Stefan Loncar duplázott, így ismét ő lett a hős. A végén még Dorian Babunski is betalált.
Budai László 2023. július 31., hétfő 21:55
Szerző: Budai László 2023. július 31., hétfő 21:55

Közel húsz percet kellett várni a Debrecen-Mezőkövesd bajnokin az első helyzetre, de utána beindultak az események a hétfő esti bajnokin. Elsőként David Babunski próbált gólt szerezni, de 14 méteres kísérletét könnyedén fogta Megyeri. Ezután a Loki is veszélyeztetett: egy kövesdi felszabadítás után Bárány lábára lőtték rá a labdát, amely Piscitelli kapujára pattant, az olasz hálóőr jól helyezkedett és szögletre mentett. A sarokrúgásból Dreskovic fejelt centikkel mellé.

A 28. percben már gólt is láthattak a szurkolók. Jobb oldalról jött középre jó átadás, Illés egyből lőtt, a labda Romanchuk kezéről pattant le, de még annyi idő sem volt, hogy a játékvezető esetleg a sípjába fújjon, mert Drazic azonnal a bal felsőbe bombázott (0-1). Pár percre rá érkezett a válasz is: Loncar 25-ről őrületesen nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba - ezt nem nagyon védte volna egy kapus sem (1-1). (Videó itt.)

A játékrész hosszabbításában még Bódi is próbálkozott egy Loncar-féle bombával, de szögletre pattant az átlövése.

Nem sok idő kellett, hogy a Debrecennek a fordítás is összejöjjön: az 55. percben Bódi tökéletes bal oldali beadását Loncar fejelte remekül a bal sarokba (2-1).

A Kövesd előbb Cseri 18 méteres, majd Drazic 10 méteres lövésével egyenlíthetett volna, de egyik kísérlet sem volt túlságosan veszélyes, Megyeri könnyedén védett mindkét esetben. A Loki pedig a meccset dönthette volna el ezután: Vajda Botond lövését a bal oldali kapufa védte; Bárány ugyan szépen engedett maga elé egy előre passzt, utána azonban jobb külsővel csúnyán fölé-mellé lőtt; egy percre rá Dzsudzsák finom passza után Manrique lőtte volna ki a jobb alsót, Piscitelli lábbal hárított nagyot.

Az utolsó percekben egy jó indítással még Dorian Babunski is elfutott, és kilőve a bal alsót 3-1-re alakította az állást. A Debrecen tehát 3-1-es győzelmet aratott, Loncar pedig öt nap alatt már a második DVSC-meccset döntötte el.

NB I, I. forduló

DVSC-Mezőkövesd 3-1 (Loncar 33., 55., Do. Babunski 92., ill. Drazic 27.)

DVSC: Megyeri - Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Manrique - Loncar (Ojediran, 93.), Romanchuk - Bódi (Kyziridis, 78.), Oliveira (Szécsi, 70.), Vajda B. (Dzsudzsák, 70.) - Bárány (Do. Babunski, 78.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Lukic, Pillár, Filip - Brtan, Illés (Cseke, 75.), Vajda S. - Babunski (Hudák, 75.), Drazic, Prudnikov (Cseri, 59.)

Honvéd
A másodosztályú Budapest Honvéd meghosszabbította a saját nevelésű középpályás, Nyitrai Bence szerződését. (honvedfc.hu)
ZTE/Puskás Akadémia
Újabb kölcsönjátékos
Honlapunk úgy értesült, hogy a zalai együttes ezúttal Ominger Gergőt veheti kölcsön a Puskás Akadémiától.
Marcellin Koukpo
Külföldi lapinformációk szerint a DVTK kiszemelte a szaúdi harmadosztályban szereplő Al Sahel támadóját, Marcellin Koukpót.