Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Állva hagyta a Kisvárda a Zalaegerszeget, 15 perc alatt eldőlt minden

Már az első negyedórában megnyerte a Kisvárda az egerszegi bajnokiját, az EKL-visszavágóra készülő kupagyőztes ellen a duplázó Mesanovic döntött az NB I 1. fordulójának vasárnapi meccsén.
Dudás Gábor 2023. július 30., vasárnap 22:09
Szerző: Dudás Gábor 2023. július 30., vasárnap 22:09

15 perc alatt mindent eldőlt Zalaegerszegen. Ezt persze akkor még nem tudhatták a felek, de mint utólag kiderült, Mesanovic gyors duplája a 0-2-s végeredményt is beállította.

A Kisvárda előző idénybeli  - és a nyáron hosszabbító - házi gólkirálya már a 7. percben betalált, Spasic passza után, úgy, hogy közeli lövése Csóka lábán irányt is változtatott, alaposan becsapva Senkót (0-1).

A 15. percben pedig jött a második találat is a 31 éves bosnyák támadótól, ekkor Mesanovic honfitársa, Cipetic önzetlen beadását terelte ballal a bal sarokba két lépésről (0-2).

Akadtak azért veszélyes helyzetek a másik oldalon is, Petkovic kapusnak a legnagyobb védést Ikoba fejesénél kellett bemutatnia a 26. percben, de összességében a Várda irányította a történteket a pályán. Sőt, a játékrész végén akár háromgólos előnyre is szert tehetett volna, de Spasic nagy helyzetben Senkóba lőtte a labdát.

Boér Gábor vezetőedző érthető okokból elégedetlen volt csapata játékával, le is cserélte öt játékosát (A részletek itt!), és fel is tudott valamelyest pörögni a ZTE.

Azonban a Kisvárda nagyon masszívan és szervezetten védte a kapuját edzője, Milos Kruscic 50. NB I-es meccsén, így hiába játszott mezőnyfölényben a házigazda, végül nem tudta bevenni Petkovic kapuját.

A vége 0-2 lett, a szabolcsiak először győztek idegenben 2023-ban, míg a Zetének az Eszék elleni, csütörtöki EKL-visszavágón lesz rögtön alkalma a javításra.

OTP BANK LIGA, 1. FORDULÓ:

ZTE FC – Kisvárda FC 0-2 (Mesanovic 7., 15.)

ZTE: Senkó – Lesjak (Huszti A., 46.), Mocsi, Csóka, Bedi (Gergényi, 46.) – Meschack (Sajbán, 46.), Soltész I., Mim, Sankovic (Tajti, 46.), Németh D. (Klausz M., 46.) – Ikoba

Kisvárda: Petkovic – Kovacic, Jovicic, Széles – Cipetic, Lucas, Ötvös (Körmendi, 79.), Vida K. (Alic, 90.) – Czékus (Navrátil, 54.), Mesanovic (Makowski, 90.), Spasic (Ilievski, 90.)

Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.
Hivatalossá vált, hogy a Szpartak Moszkvánál folytatja pályafutását a szerb szakember.
Az M4 Sporthoz hasonlóan a Csakfoci is úgy értesült, hogy Dejan Stankovic vezetőedző távozik a Ferencvárostól, miután elfogadta egy másik klub ajánlatát, ezt pedig már közölte is az FTC vezetésével.