Fotó: fehervarfc.hu

NB I: A Vidi a VAR-t és a Kisvárdát is lenyomta - hátrányból fordítva menekül a Fehérvár

A Kisvárda zsinórban ötödik vereségét Székesfehérváron szenvedte el az NB I-ben, pedig a meccs elején még vezetni tudott a Vidi ellen, de aztán három gólt is kapott.
Dudás Gábor 2023. október 1., vasárnap 16:59
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 1., vasárnap 16:59

Két gólt, néhány kimaradt - főleg hazai lehetőséget - és sok bosszantó technikai hibát is hozott az első játékrész a Sóstói Stadionban.

Egy Kodro-lesgól vezette fel a találkozót, majd a vendégek szereztek vezetést egy gyors góllal, a 11. percben Cipetic labdáját vette át Camaj háttal a kapunak, majd fordulásból, 8 méterről nagy gólt vágott (0-1).

A Vidi próbált nyomni, de jó ideig elég erőtlen akciókat vezetett, a várdaiak pedig fegyelmezetten védekeztek. Ráadásul a hazaiak dolgát egy kényszerű csere is nehezítette, Karamokót kellett levinni sérülés miatt a 25. percben, Szabó Levente váltotta.

Az első félóra végén azonban csak összejött a hazai egyenlítés: Kalmár fejjel adott gólpasszt a kapuba bólintó Serafimovnak egy nagy Gergényi-bedobást követően (1-1).

A 32. percben, Flores beadásába Jovicic vetődött bele, a játékvezető először 11-est ítélt kezezésért, de a VAR-vizsgálat után visszavonta Erdős a büntetőt, ugyanis a labda a kisvárdai játékos hátára pattant és nem a kezére.

A játékrész hajrája egy Schön-Melnik kakaskodást, egy elpuskázott Katona-lehetőséget és egy, a kaput alig elkerülő Kodro-lövést is hozott, de végül maradt az 1-1 a szünetre.

Katona egy nagy ziccert a fordulást követően sem tudott értékesíteni (illetve Petkovic védett nagyot), de az 56. percben már a kapuba talált, de hiába. Ekkor Kalmár kísérletét védte Petkovic, a kipattanóra viszont Katona ért oda a leggyorsabban és közelről a kapuba lőtt, ám a VAR-vizsgálat után elvették a Viditől a találatot.

Három perccel később viszont már a videóbíró sem állhatott a hazaiak útjába, Kodro szépen lőtt 15 méterről a jobb alsóba, fordított tehát a Vidi (2-1).

A félidő közepén Kalmár járt közel az újabb gólhoz, de szabadrúgását Petkovic bravúrral a bal kapufára tolta - szép lövés és nagy védés volt. Néhányperc múlva a hazatért magyar válogatott középpályás Schön lekészítése után rontotta el a helyzetét 13 méterről.

A 78. percben viszont a Kisvárda került közel ahhoz, hogy egyenlítsen, de Melnik passza után a csereként beállt Balogh Norbert 5 méterről, ordító ziccerben nem tudta eltalálni a kaput.

Ezt a hatalmas lehetőséget leszámítva viszont nem igazán forgott már veszélyben Tóth Balázs kapuja, az ötperces ráadás végén pedig még növelni is tudta előnyét a Fehérvár, miután Szabó Levente passzát Flores 18 méterről a kapuba bombázta (3-1).

A Vidi így nagyon fontos három pontot szerzett az alsóházi rangadón, és egyelőre négy pontra ellépett a kiesőzónától. A Kisvárda zsinórban ötödször kapott ki és sereghajtó az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 8. forduló:

Fehérvár FC - Kisvárda FC 3-1 (Serafimov 28., Kodro 59., Flores 95., ill. Camaj 11.)

Vidi: Tóth B. - Bese, Csongvai, Serafimov, Gergényi, Schön - Katona M. (Larsen, 82.), Flores, Kalmár (Bambock, 89.) - Karamoko (Szabó L., 25.), Kodro

Kisvárda: Petkovic - Lippai, Jovicic, Kovacic (Makowski, 69.) - Cipetic (Nikolov, 77.), Melnyik, Ötvös (Széles, 46.), Vida K. (Balogh N., 62.), Navrátil - Mesanovic (Ilievszki, 46.), Camaj

17:30: Diósgyőr - Kecskemét

Megvan az új edző
A csakfoci.hu úgy tudja, lezárult az edzőkeresés az NB II-be kieső Mezőkövesdnél.
Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.
Kisvárda/Paksi FC
Ötvös Bence
Révész Attila bejelentette, hogy Ötvös Bence az NB I dobogósánál folytatja pályafutását.