I. félidő:
Telt ház és igazi futballidő várta a csapatokat Nyíregyházán, de a színvonal sokáig nem nőtt fel a körítéshez és a körülményekhez. A Szpari átadta a területet a vendégeknek és kontrázni próbált, de kevés sikerrel. Eközben a vendégeknél hiába volt többet a labda, nem sokat tudtak vele mit kezdeni.
A Nyíregyháza korán elveszítette a védelemből a bokasérülést szenvedő Velkovskit, de így is stabil maradt a hátsó alakzat, amelyet a vendégek közül Gera Dániel tesztelt a legtöbbször előrefutásaival. Közben a lelátón is ment az adok-kapok (szóban), de dobálás is akadt, amelynek Pozeg Vancas lett a célpontja, amikor szögletet akart elvégezni.
A játékrész hajrájában Nagy Dominik is aktivizálta magát, elsőre egy veszélye szöglettel, majd egy pontos indítással, a másik oldalon pedig Rakonjac fejesét kellett elcsípnie Tóthnak.
II. félidő:
Akadtak lehetőségek a fordulás után is, a legnagyobb Kovács Milán előtt, aki 16 méterről, fejjel(!) akarta meglepni Senticet, a kapusnak nagyot kellett védenie. A komoly mezőnyharcból egyik csapat sem tudott igazán kiemelkedni, de végül csak jött a győztes gól. A 71. percben Kovács passzával Alaxai suhant el a jobb szélen, majd laposan passzolt középre, az érkező Eppel pedig 4-5 méterről a bal felőbe lőtt (1-0).
A Diósgyőr Jurek beállításával is próbált reagálni és a fiatal támadó egyszer-kétszer meg is tudta kavarni a hazai védelmet. Nagy Dominik is jól mozgatta csapatát, de egy cserecsatár, az Eppel helyére beállt Medved lehetett volna a hős, ha kihasználja ziccerét a 89. percben, egy ellentámadás végén. A DVTK egy büntetőben bízott még a ráadásban, amikor Acolatse elesett Correa mellett, de nem kapott 11-est a vendégcsapat.
Amely így pont nélkül maradt, a Nyíregyháza viszont rendkívül fontos győzelmet könyvelhetett el legnagyobb riválisa ellen, amely könnyen lehet, hogy bennmaradást ér majd Szabó IStván csapatának.
OTP Bank Liga, 31. forduló:
Nyíregyháza - Diósgyőr 1-0 (Eppel 71.)
Nyíregyháza: Tóth B. - Alaxai, Velkovski (Correa, 19.), Jokic - Farkas, Keita, Kovács M. (Kvekveszkiri, 77.), Nagy D. (Tamás, 85.), Nagy B. (Benczenleitner, 85.) - Beke, Eppel (Medved, 85.)
DVTK: Sentic - Szakos, Lund, Csorbadzsijszkij, Sanicanin - Gera (Klimovics, 73.), Vallejo, Holdampf (Kállai, 82.) - Rakonjac (Edomwonyi, 73.), Acolatse, Pozeg Vancas (Jurek, 73.)
Korábban:



