Fotó: puskasakademia.hu/

NB I: A Puskás Akadémia a 90. percben, hátrányból fordítva hozta el a három pontot Újpestről - váratlan hős döntött

Ambrose góljára Favorov kétszer is válaszolt, így a Puskás elhozta a három pontot a IV. kerületből.
Csakfoci.hu 2023. november 11., szombat 21:24
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 11., szombat 21:24

Az NB I 13. fordulójának szombati játéknapja a Puskás Akadémia újpesti vendégjátékával zárult. A IV. kerületiek a negyedik, míg a felcsútiak az ötödik helyről várták az összecsapást.

A harmadik percben Tajti éles szögből tüzelt kapura egy szabadrúgást, Markek a helyén volt, és hárította az életerős próbálkozást. Később egy remek újpesti letámadása után Csoboth készített Varga elé, aki ballal a jobb felső mellé tekert. A folytatásban Gruber indult meg a 16-oson belül, majd középre adott, Nagy Zsoltot kereste az átadással, azonban a hazaiak tisztázni tudtak.

A 14. perc végén feljegyezhettük a találkozó első gólját: Varga remekül pörgetett Ambrose elé, aki megindult a kapu felé, elvitte a labdát Markek mellett, majd ballal az üres kapuba passzolt (1-0). Nem sokáig tartott azonban Csobothék öröme: a 19. percben Gruber centerezése után Plsek először még a kapufát találta el, azonban a kipattanó Favorov elé került, aki éles szögből, jobbal a bal alsóba zúdította a labdát (1-1). Néhány perccel később Nagy Zsolt ballábas kísérletét ujjheggyel tolta kapufára az újpesti hálóőr. A 30. perc tájékán Csoboth kétszer is feltűnt az ellenfél 16-osánál: előbb a jól kimozduló Markek tisztázott a magyar válogatott támadó elől, majd Stronati rúgta fejbe a labdával a fiatal szélsőt.

Simon lendületesen lépett be a támadásba a 37. percben, majd Csoboth elé tálalt, aki 16-ról, laposan lőtte Markekhez a labdát. A Puskás kapusa a 41. percben ismét nagyot mentett, ezúttal Kosanovic lövését rúgta ki lábbal, ezzel ért véget az első játékrész.

A második játékrész elején Csoboth és Simon játszott össze remekül a bal oldalon, majd utóbbi jobbal vette célba a hosszú sarkot, ezúttal a kapufa mentette meg a Puskást a góltól. Ezután Tajti távoli szabadrúgásába nem ért bele egy mezőnyjátékos sem, azonban Markek a kapufára tolta a labdát. Corbu 20-ről, középről lőtt kapura, próbálkozása méterekkel elment Nicolic kapuja felett. Percekkel később a frissen beállt Komáromi szaladt el a kényszerbalhátvéd Simon mellett, majd középre passzolt, az érkező Plsek az egyik védőbe lőtte a labdát.

A 79. percben eladta a labdát a saját térfelén az Újpest, Colley kilépett, ám kicsit balról Nicolicba lőtt. A 90. percig mindkét csapat előtt adódtak még lehetőségek, aztán egy Puskás-szöglet után Golláról Favorov elé csorgott a labda, aki az 5-ösön belülről, közvetlen közelről a kapuba tolta a labdát (1-2).

Favorov duplájának köszönhetően így a Felcsút három ponttal távozott Újpestről, így a harmadik helyre lépett fel a tabellán.

NB I, 13. forduló

Újpest-Puskás Akadémia 1-2 (Ambrose 14., ill. Favorov 19., 90.)

Újpest: Nicolic - Antzoulas, Kosanovic, Hall (Mörschel, 54.) - Varga B. (Kiss, 65.), Onovo, Tajti (Mack, 85.), Pauljevic - Simon, Ambrose (Sasere, 85.), Csoboth (Ganea, 85.)

(cserék: Banai, Molnár Zs., Fehér, Ganea, Geiger, Jevtoski, Jürgens, Kiss, Kuusk, Mack, Mörschel, Sasere)

Puskás: Markek - Maceiras, Stronati, Golla, Brandon - Plsek (Puljic, 82.), Favorov - Levi (Komáromi, 61.), Corbi, Nagy Zs. - Gruber (Colley, 61.)

(cserék: Auerbach, Colley, Komáromi, Ominger, Posztobányi, Puljic, Slagveer, Soisalo, Szolnoki, Umathum)

Négy távozó
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.