Fotó: mezokovesdzsory.hu

NB I: A Mezőkövesd hatot rúgott a Paksnak és nagy lépést tett a bennmaradás felé - videó

Az OTP Bank Liga 31. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Mezőkövesd hazai pályán 6-1-re verte a Paksot.
Csakfoci.hu 2023. május 14., vasárnap 15:22
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 14., vasárnap 15:22

1. félidő:

A Mezőkövesd már az 5. percben megszerezte a vezetést: egy kapu előtti kavarodás után a paksi védők nem tudtak felszabadítani, Babunski átívelte a labdát a hosszúra, ahonnan Molnár visszakotorta, Drazic lövése még kijött Nagyról, de aztán a csatár fejjel a kapuba helyezett.

A Paksnak kellett egy kis idő, mire magához tért, a 24. percben Skribek adott középre, Varga 5 méteres fejesét bravúrral kiütötte Piscitelli. Két perccel később Skribek nagy helyzetben 7 méterről mellé lőtt.

A 30. percben Varga 13 méteres lövését Piscitelli a kapufára ütötte, majd megszerezte a labdát. A 33. percben Babunski rácsúszott Kádár lábára, akit hordágyon kellett levinni.

A szünet előtt növelte előnyét a hazai csapat: egy szép kontra végén Drazic lépett ki és 13 méterről a hálóba gurított. A játékrész hosszabbításában 11-eshez jutottak a vendégek, miután a VAR kihívta Karakó játékvezetőt, hogy nézze meg Lukic megmozdulását Sajbánnal szemben. Mivel a kövesdi védő kézzel lenyomta ellenfelét, járt a büntető. A 11-est Varga nem helyezte jól, az elvetődő Piscitelli kirúgta a labdát.

2. félidő:

A második félidőt is remekül kezdte a Mezőkövesd: Vajda lépett ki két védő között és 15 méterről a jobb sarokba gurított.

Az 52. percben jött a negyedik.  Egy szögletet Pillár csúsztatott meg, Brtan pedig közelről a kapuba továbbította a labdát.

A 68. percben szépített a Paks: Böde erőszakosan elment a bal szélen, középre gurított, Windecker pedig az üres kapuba passzolt. Két perc sem telt el azonban és visszaállt a négygólos különbség: Drazic két védőt is becsapott és 10 méterről nagy gólt lőtt.

A 78. percben Drazic és Molnár vitte két védőre a labdát, végül Molnár egy szép csel után külsővel a hálóba gurított.

A hajrában Piscitelli ütközött Bödével, az olasz kapust le kellett cseréni, Tordai állt a helyére.

A Mezőkövesd ezzel a győzelemmel megerősítette 9. helyét, a Paks maradt a 3.

NB I, 31. forduló

Mezőkövesd - Paks 6-1 (Drazic 5., 38., 70., Vajda 48., Brtan 52., Molnár 78., ill. Windecker 68.)

Mezőkövesd: Piscitelli (Tordai 86.) - Kállai (Nagy G. 81.), Pillár, Lukic, Lehoczky, Filip - Molnár (Prudnikov 92.), Brtan, Babunski (Epheston 91.), Vajda (Baranyai 81.) - Drazic

Paks: Nagy G. - Kinyik, Szélpál, Kádár (Bőle 34.) - Osváth (Windecker 46.), Sajbán, Balogh (Böde 46.), Papp, Szabó J. - Varga (Hahn 52.), Skribek (Vas 59.)