Fotó: ujpestfc.hu

NB I: A Mészölyt visszakapó Újpest megint megvert egy dobogóra hajtó csapatot - videó

Szűk egy héttel a Fehérvár legyőzését követően a Puskás Akadémiát is megverte (2-0-ra) az Újpest az NB I-ben, ráadásul ezúttal idegenben győzött a lila-fehér alakulat.
Dudás Gábor 2024. március 8., péntek 21:54
Szerző: Dudás Gábor 2024. március 8., péntek 21:54

I, félidő:

Mészöly Gézát visszakapta az Újpest a mérkőzés előtt pár órával, így újra a vezetőedzővel a kispadon vághatott neki a fordulót nyitó bajnokinak a lila-fehér gárda, amely ugyanazzal a kezdőtizeneggyel állt fel, mint múlt vasárnap, a Fehérvár elleni győztes találkozón.

A felcsútiaknál a sárga lapjai miatt eltiltott Lamin Colley hiányzott, majd a hazaiak még az első félidőben egy másik alapemberüket, Favorovot is elveszítették sérülését követően. Ekkor azonban már vezettek a vendégek: a 10. percben Radosevic ugratta ki szépen Ljujicot, aki balról pontosan tálalt Ambrose elé, aki közelről bevette a Puskás kapuját (0-1). Akárcsak az előző fordulóban a Vidiét.

A vezetés birtokában visszahúzódott kapuja elé a vendégcsapat, a lehető legegyszerűbb eszközökkel igyekezett védekezni, mikozben szorványos kontrákat is vezetett a Mészöly-csapat. A PAFC pedig ugyan többet birtokolta a labdát, de a kaput sem tudta eltalálni az első játékrészben. Az Újpest viszont majdnem megszerezte a második gólját is a szünet előtt, a 38. percben Ambrose lőtt 4 méterről, kevéssel a jobb sarok mellé.

Alaposan rákapcsolt a Puskás a szünet után, Levi előbb fejjel tévesztett kevéssel, majd ballábas lövésénél Banai védett bravúrral. Utóbbit követően egy veszélyes szöglete is volt a hazaiaknak, de Golla fejese levágódott egy vendégjátékosról.

A 69. percben megint Levi dolgoztatta meg Banait, de három perccel később  az 1-1 helyett jött a 0-2. Radosevic adott be ezúttal egy látványos cselt követően jobbról, Antzoulas pedig úgy fejelt szépen a jobb sarokba, hogy felugrania sem kellett az ötösnél (0-2).

Innentől kezdve az Újpest még magabiztosabban futballozott, a felcsútiak pedig a maradék lelkesedésüket is elveszítették. Így nem került már igazán veszélybe a vendégsiker, amely zsinórban a második olyan Újpest-győzelem lett, ahol a lilák egy, a dobogóra hajtó együttest győztek le.

OTP Bank Liga, 24. forduló:

Puskás Akadémia – Újpest 0-2 (Ambrose 10., Antzoulas 72.)

PAFC: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Ormonde Ottewil (Soisalo, a szünetben) - Batik (Szolnoki, 75.), Favorov (Levi, 28.) - Komáromi (Mondovics, 65.), Corbu (Bévárdi, 75.), Nagy Zs. - Plsek

Újpest: Banai - Doka (Kiss T., 92.), Anculasz, Keita, Koburi, Tamás K. - Radosevic, Mack, Mörschel - Ambrose (Ganea, 78.), Ljujic (Csoboth, 70.)

Hornyák: "Mi vagyunk a legnagyobb nyomás alatt, de ez nem jelenti azt, hogy Stankovic szembeköpheti a bírót"
A Puskás Akadémia szakvezetője Mészöly Géza eltiltása kapcsán mondott egy erőset Dejan Stankovic kapcsán, utólag viszont már nem kívánta kommentálni a saját szavait.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.