Fotó: dvtk.eu

NB I: A Loki visszajött a sírból a Diósgyőr elleni őrült meccsen, mégsem szerzett pontot a nyolcgólos bajnokin - videó

Fordulatos mérkőzésen, 5-3-ra győzte le a Diósgyőr a Debrecent.
Póczik Dávid 2024. április 20., szombat 21:27
Szerző: Póczik Dávid 2024. április 20., szombat 21:27

Az NB I 29. fordulójának utolsó szombati találkozóján a Diósgyőr a Debrecen együttesét látta vendégül Miskolcon.

A mérkőzés álomszerűen indult hazai szempontból: az 52. másodpercben Klimovich a jobb alsóba fejelte Bényei jobbról érkező beadását, Megyeri hiába loholt a kapufa mellé tartó labdáért (1-0).

Kicsivel 20 perc után már kettővel ment a DVTK, ekkor Lund emelését Edomwonyi Megyeri feje fölött, nagy ívben a kapuba bólintotta (2-0). A 30. percben hatalmas lehetőség kínálkozott a miskolciak előtt a 3-0-s vezetéshez, miután Ferenczi lerántotta Edomwonyit a 16-oson belül, amiért büntető következett. A 11-est Pernambuco végezte el, ám Megyeri nagyot vetődve védte a labdát, majd a folytatásban ismét ő volt akcióban, a debreceni hálóőr előbb Lund, majd Pernambuco próbálkozását védte nagy bravúrral, végül pedig tisztáztak a Loki-védők.

A félidő hajrájához közeledve szinte a semmiből jött össze a Loki szépítése: egy jobboldali beadás után Baranyai elé került a labda, aki 11-ről, középről ballal a jobb alsóba lőtt (2-1), így ért véget a hajtós első játékrész.

A második félidőt a Debrecen kezdte remekül, Dzsudzsák 22 méteres, megpattanó lövése kijött a kapusról, a kipattanót pedig Bárány a jobb alsóba passzolta (2-2). A 60. percben Edomwonyi egy pazar egyéni teljesítmény után megszerezte a házigazda harmadik gólját, a VAR vizsgálódott a gól utáb, mert úgy tűnt, a támadó korábban szabálytalanul szerezte meg a labdát, de végül megadták a gólt (3-2). A 66. percben Gera Dániel is pályára lépett, aki mintegy 20 másodperccel a becserélése után beköszönt: egy hulló labdát mellel maga elé vett, majd Megyeri lába között közelről a kapuba lőtt (4-2).

Odyntsov a 70. percben Bárány, Domingues, majd Szécsi lövését is védeni tudta másodpercek leforgása alatt. A 83. percben azonban a DVTK kapusa sem tudott segíteni, a padról beszállt Ojediran jobbal szépen lőtte ki a bal alsót a 16-os vonaláról. A hétperces ráadásban még a csereember Fekete Vince végleg eldöntötte a három pont sosrsát. élete első NB I-es mérkőzésén. A Diósgyőr 40-re növelte pontjai számát és a hatodik helyre lépett fel, míg a Debrecen 42 ponttal az ötödik maradt.

NB I, 29. forduló

Diósgyőr-Debrecen 5-3 (Klimovich 1., Edomwonyi 22., 61., Gera 67., Fekete 94. ill. Baranyai 42., Bárány 48., Ojediran 83.)

DVTK: Odyntsov - Bokros, Lund, Chorbadzhiyski, Stephen - Vallejo, Bényei (Gera, 66.), Klimovich (Holdampf, 66.) - Pozeg Vancas (Szabó, 86.), Edomwonyi (Fekete, 77.), Pernambuco (Franchu, a szünetben)

(cserék: Bánhegyi, Danilovic, Baco, Demeter, Fekete, Gera, Holdampf, Kampetsis, Szabó L., Szamosi, Szatmári, Franchu)

DVSC: Megyeri - Baranyai, Romanchuk (Batai, 97.), Lagator, Ferenczi - Loncar (Szuhodovszki, 69.), Manrique (Ojediran, a szünetben) - Vajda (Szécsi, 69.), Dzsudzsák, Domingues (Bódi, 86.) - Bárány

(cserék: Erdélyi, Batai, Bódi, Kocsis, Ojediran, Szécsi, Szuhodovszki, Tuboly)

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.