Fotó: dvtk.eu

NB I: A Kisvárda nem kapott ki Diósgyőrben, de így sem igen reménykedhet - videó

Sok-sok lövést és egy-egy gólt hozott a Diósgyőr és a Kisvárda szombat délutáni bajnokija.
Budai László 2024. április 6., szombat 18:22
Szerző: Budai László 2024. április 6., szombat 18:22

A legutóbbi fordulóban meglepetésre Zalaegerszegen egy ötöst kapó, majd hétközben a Fradi ellen az MK-ból kieső Diósgyőr az utolsó szalmaszálat keresgető Kisvárdát fogadta az NB I-ben.

Lövések sokaságával kezdődött a találkozó. Először Jurek ment el a jobb oldalon, jól továbbított Pernambucóhoz, aki egy szép cselt követően közelről lőtt, de Kovács M. védte a kísérletet. Ezután Szabó L. próbálkozhatott, előbb nem találta el Pernambuco jól középre tett labdáját, majd addig-addig várt egy 16-os vonaláról megeresztett átlövéssel, hogy Cipetic odaért, és a lábáról szögletre pattant a labda.

Tíz perc után a Kisvárda is kísérletezgetett: Odyntsov előbb Lippai fejesét, majd Makowski két lövését is hárította.

A másik oldalon Jurek próbálkozott több alkalommal is. Első kísérletét vetődve ütötte ki Kovács, második, távolról leadott, megpattanós lövését ugyan bravúrral szintén elütötte a kisvárdai kapus, de éppen Gera elé, aki becsúszva a kapuba kotorta a labdát - ezzel vezetést szerzett a DVTK.

Hamar egyenlíthetett volna a Kisvárda: Cipetic adott be tökéletesen jobbról, Spasic okosan a hosszú felé fejelte a labdát, ezzel Odyntsov már teljesen verve volt, a fejest előre látó Szatmári azonban nem, a diósgyőri védő pazarul segítette ki kapusát, és a kapu bal oldala elől, a gólvonalról mentett.

Majd újra a Diósgyőr jött: Pernambuco jó 25 méteres szabadrúgását Kovács tolta ki a léc alól.

Először Melnyik próbálkozott, ballábas lövése azonban elment a bal felső mellett. Majd Gera találhatott volna be ismét, miután Acolatse bal oldali beadására visszafelé mozogva érkezett, de kicsavart testmozdulattal mellé "stukkolt".

A meccs 60. percére kissé átalakultak a csapatok: a Kisvárdához Mesanovic és Camaj érkezett (valamint még a szünetben Navrátil) Ilievski, Spasic (és Filipovic) helyére. A DVTK pedig Bényeit, Pozeg Vancast és Kampetsiset hozta be előre, míg Pernambuco, Jurek és Szabó L. elhagyta a pályát. Majd Nikolov és Vallejo is beállt (Matic és Klimovich lement).

A vendégek cseréi pedig a 66. percben ki is harcoltak egy 11-est: egy jobb oldali bedobás után Mesanovic fejelt Navrátil elé, aki meglódult, a rossz ütemben érkező Szatmári pedig már éppen a 16-oson belül elütötte őt - a megítélt büntetőt Cipetic lőtte magabiztosan a jobb felsőbe (1-1).

Nem sokra rá egy másik kisvárdai csere kis híján a vezetést is megszerezte: az egy perce pályán lévő Ötvös jó 25-ről tüzelt, Odyntsov a felső léc alól ütötte el bravúrral a labdát. Majd Ötvös beadását Nikolov tudta közelről megfejelni, de Odyntsov nagyon közel helyezkedett, és megfogta a labdát.

A Kisvárda tehát nem kapott ki (1-1), ennek ellenére már nem nagyon reménykedhet a bennmaradásban, ugyanis hat fordulóval a vége előtt 13 pont a lemaradása a 10., bennmaradást érő helyen álló Újpest mögött.

NB I, 27. forduló

Diósgyőr-Kisvárda 1-1 (Gera 36., ill. Cipetic 66. - 11-esből)

Diósgyőr: Odyntsov - Gera, Szatmári, Lund, Bokros - Klimovich (Vallejo, 64.), Holdampf (Franchu, 76.), Pernambuco (Bényei, 59.) - Jurek (Pozeg Vancas, 59.), Szabó L. (Kampetsis, 59.), Acolatse.

Kisvárda: Kovács M. - Cipetic, Lippai, Jovicic, Körmendi - Matic (Nikolov, 64.), Makowski (Ötvös, 71.), Melnyik - Filipovic (Navrátil, 46.), Ilievski (Mesanovic, 55.), Spasic (Camaj, 55.).

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.