Fotó: twitter.com/KecskemetiTE

NB I: A Kecskemét odahaza győzte le a Fradit a forduló rangadóján

A Kecskemét a forduló rangadóján Szalai Gábor és Tóth Barna góljával 2-0-ra győzött a Ferencváros ellen.
Póczik Dávid 2023. május 13., szombat 21:22
Szerző: Póczik Dávid 2023. május 13., szombat 21:22

A 31. forduló rangadóján a második helyen álló KTE látta vendégül a már bajnok Fradit, teltház előtt.

A 8. percben Horváth balról adott középre, Belényesi fejjel vette célba a bal alsót, Bogdán szépen ért le a labdára. Bő tíz perccel később Horváth balról lőtt kapura, R. Mmaee a rövid sarok előtt mentett. Nem sokkal később ismét Horváth volt akcióban, balról cselezett a jobb lába felé, majd lőtt, Bogdán könnyedén fogta a lövést.

A 29. percben Botka indította Owusut, aki 16-ról a bal sarkot vette célba, de Varga nagy vetődéssel szögletre ütötte a labdát. Öt perccel később Horváth ívelt a kapu elé, a beadást két kecskeméti játékos is megcsúsztatta, végül Szalai Gáborhoz került a labda, aki az ötösön belülről, ballal a léc alá lőtt (1-0).

Gojak lövését fogta Varga a 39. percben, több helyzetet nem hozott a félidő, így 1-0-s hazai vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően Horváth jobbal, laposan lőtt el egy szabadrúgást, Bogdán magabiztosan fogta a labdát. A félidő folytatásában a Fradinál beállt támadásban Lisztes és Traoré is, az FTC be is tudta szorítani a KTE-t, azonban nem forgott veszélyben a hazaiak kapuja.

A 73. percben Abena a kezdőkörnél rántotta le Horváthot, amiért megkapta a második sárgáját, így megfogyatkozott a Ferencváros. Öt perccel később R. Mmaee tekert a jobb felső fölé egy szabadrúgást. A 86. percben a hazaiak végleg eldöntötték a három pont sorsát, ekkor a ferencvárosi védők röviden szabadítottak fel, Tóth Barna 17-ről, kapásból, szédületes erővel lőtte ki a jobb sarkot (2-0). A 92. percben még Májer lövése csattant a kapufán.

A KTE így 54 pontos előnnyel továbbra is a második helyen áll, hat ponttal megelőzve a negyedik Debrecent, és a harmadik (egy mérkőzéssel kevesebbet játszó) Paks csapatát. Érdekesség, hogy a Kecskemét újoncként veretlen maradt a bajnok Ferencvárossal szemben az idei szezonban (2 győzelem, 1 döntetlen).

NB I, 31. forduló

Kecskeméti TE-Ferencvárosi TC 2-0 (Szalai G. 34., Tóth B. 86.)

Kiállítva: Abena 73.

KTE: Varga B. - Szabó A., Szalai G, Belényesi (Meskhi 93.) - Nagy, Nikitscher, Vágó (Ryashko 93.), Banó-Szabó (Katona B. 81.), Zeke (Hadaró 93.) - Horváth K. (Májer 85.), Tóth B.

(cserék: Varga Á., Kersák, Grünvald, Katona M., Májer, Bodor, Ryashko, Meskhi, Hadaró, Katona B., Gréczi, Polyák)

FTC: Bogdán - Botka, Knoester, Abena, Pászka - Gojak, Baráth (Esiti, a szünetben) - Owusu (Lisztes 57.), Zachariassen (Traoré 57.), Marquinhos - R. Mmaee

(cserék: Dibusz, Mercier, Esiti, Traoré, Auzqui, Lisztes, Trimboli, Almássy)

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)