Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I: A 92. percben hibázott az Újpest kapusa, megszerezte első pontját a Mezőkövesd

A csereként beállt Simon Krisztián góljára Nikolic hibája után Lehoczky fejjel válaszolt.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 12., szombat 19:54
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 12., szombat 19:54

A forduló előtt veretlen, listavezető Újpest a 2/0-val indító Mezőkövesd együttesét látta vendégül a Szusza Ferenc Stadionban.

Az első 10 perc csendesen, eseménytelenül csordogált, aztán a 11. perc elején a múlt héten triplázó Ljujic 18 méterről tette próbára Piscitellit, de a kövesdiek kapusa szögletre hárított. Öt perccel később Tamás robogott el a bal oldalon, majd laposan adott középre, az érkező Kiss Tamás csak belepiszkálni tudott a labdába, így az elkerülte kaput.

Csoboth nagy lendülettel tört be a 16-oson belülre a 20. percben, majd Tamás elé továbbított, aki azonban jobbal, gyengén gurított Piscitelli ölébe. Negyed órával később újfent Tamás oldalán vezetett támadást az Újpest, a szélsővédő Ljujic elé tálalt, a középpályás 17 méteres kísérlete jócskán fölé szállt. A Mezőkövesd keveset mutatott támadásban az első játékrészben, de hátul tartotta magát, így 0-0-s döntetlennel vonultak be az öltözőbe a felek.

A fordulást követően Drazic centerezése után Szalai talált az Újpest kapujába, azonban a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. A túloldalon Kiss készített vissza Kastrati elé, aki a 16-oson belülről lőtt, próbálkozása méterekkel fölé szállt. Mörschel erős lövését ütötte ki Piscitelli az 59. percben, nem sokkal később ismét az újpesti középpályás próbálkozott, lövése ezúttal veszélytelenül gurult el a kapu mellett.

A 76. percben a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét puskázta el az Újpest: a csereként frissen beállt Simon egy balról begurított labdát ballal, 9-10 méterről csúnyán fölé rúgott. A 86. percben Tamás ért el egy hosszúnak tűnő labdát, majd emelt középre, a labda Simon fejéről gurult kapu mellé. A 88. percben aztán megtört a jég: Simon Krisztián előző két lehetősége még nem hozott gólt, most azonban jobbal, 11 méterről kegyetlenül a léc alá vágta Ganea passzát (1-0). Úgy tűnt tehát, hogy a Mezőkövesd ezúttal is pont nélkül marad, azonban a 92. percben egy felívelt labdát Nikolic rosszul számolt ki, csúnyán a labda mellé ütött, az érkező Lehoczky pedig néhány méterről az üres kapuba bólintott (1-1).

Az Újpest így továbbra is veretlen (1 győzelem, 2 döntetlen), míg a Kövesd megszerezte első pontját az idei szezonban.

NB I, 3. forduló

Újpest-Mezőkövesd 1-1 (Simon 88., ill. Lehoczky 92.)

Újpest: Nikolic - Kastrati (Ganea, 57.), Antzoulas, Hall, Tamás - Onovo, Ljujic (Jevtoski, 85.) - Kiss (Pauljevic, 57.), Mörschel (Mack, 74.), Csoboth (Simon, 74.) - Ambrose

(cserék: Banai, Fehér, Mack, Simon, Ganea, Geiger, Radosevic, Mucsányi, Jevtoski, Pauljevic, Tóth)

Kövesd: Piscitelli - Beriashvili, Pillár, Lukic, Filip - Brtan, Cseke (Gomis, 80.), Illés (Hudák, 80.) - Vajda (Lehoczky, 80.), Drazic, Szalai

(cserék: Kovácsik, Juhász, Nagy, Ugrai, Molnár, Cseri, Kojnok, Hudák, Lehoczky, Nahirnij, Gomis)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.