Fotó: kisvardafc.hu

NB I: 545 nap után talált be a magyar válogatott csatár, ez a gól döntötte el az utolsók csatáját - videó

A Mezőkövesd remekül kezdte a kisvárdai bajnokit, majd vezetést is szerzett, mégis pont nélkül maradt az NB I 10. fordulójának nyitómeccsén.
Budai László 2023. október 21., szombat 14:28
Szerző: Budai László 2023. október 21., szombat 14:28

A válogatott meccsek miatti szünet után az NB I-es tabella két utolsó helyezettje találkozott szombaton ebédidőben: az ebben a szezonban először hazai pályán játszó Kisvárda (12.) fogadta a Mezőkövesdet (11.).

Nagyon veszélyes támadásokkal kezdte a meccset a vendégcsapat, amely már a 2. percben előnybe kerülhetett volna, ekkor Gomis bombázott távolról, kísérlete kijött a jobb oldali kapufáról, az ismétlést Szalai lőtte rá egyből közelről, itt pedig Kovács M. védett óriásit. A 10. percben megint csak centikre volt a góltól a Kövesd: ezúttal Drazic lőtt a 16-oson kívülről, Kovács vetődve a lécre tudta tolni a labdát.

Ezután a hazaiak is próbálkoztak: egy nagyon rossz felszabadítás után Mesanovic csapott le a labdára, majd egy szép csel után Balogh lőhetett közvetlen közelről, de a kapujából jól kimozduló Piscitelliben elakadt a labda.

A 22. percben duplán is szerencse kellett ahhoz, hogy a Mezőkövesd vezetést szerezzen: Drazic hozta fel a labdát, majd társa felé passzolt, de egy hazai játékosról vissza pattant elé a labda, majd a 16-oson belül ismét passzolni akart, de mielőtt eljuthatott volna a labda Szalaihoz, Széles becsúszva a saját kapujába továbbított - öngól (0-1).

Nem sokáig vezettek azonban a vendégek, pár perccel később ugyanis Beriashvili könyökölte le Mesanovicot egy fejpárbaj során, a VAR-vizsgálat után pedig Pillók Ádám 11-est ítélt, ezt Cipetic rúgta magabiztosan a jobb sarokba (1-1).

Sőt, a 42. percben már a Várda vezetett, miután Ötvös bal oldali beadását Balogh fejelte öt méterről a kapuba (2-1). Ezután a 3-1-től sem voltak messze a szabolcsiak, de Cipetic megpattanó lövését kiszedte Piscitelli.

A második játékrész első helyzete a kövesdieké volt, de Drazic egy csel után megeresztett 20 méteres lövését fogta Kovács. Ezután egy fölé menő Cseke-lövés és egy szintén célt tévesztő Lippai-fejes volt a legnagyobb lehetőség a csapatok előtt.

Hiába jöttek sorra a cserék, ez a félidő sokkal kevesebb izgalmat hozott, mint az első. Nem is született több gól, így a Kisvárda annak a Balogh Norbertnek a góljának köszönhetően is nyerte meg a meccset, aki 545 nap után tudott újra eredményes lenni.

Jegyzőkönyv

NB I, 10. forduló

Kisvárda-Mezőkövesd 2-1 (Cipetic 29., Balogh 41. - 11-esből, ill. Széles 22. - öngól)

Kisvárda: Kovács M. – Cipetic (Raúl, 90.), Lippai, Széles, Alic (Körmendi, 76.) – Makowski (Ilievski, 60.), Ötvös – Balogh N. (Navrátil, 60.), Melnik, Camaj – Mesanovic (Nikolov, 76.).

Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai K., Beriashvili (Lukic, 46.), Pillár – Cseke (Lehoczky, 72.), Gomis, Nagy G. (Brtan, 84.), Cseri (Nahirnij, 84.), Vajda – Drazic, Szalai (Ugrai, 72.)

Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.