Fotó: dvsc.hu

NB I: 150 millió forint a tét a Lokinak - nemcsak a Konferencia Liga-indulásért játszanak az élcsapatok az utolsó fordulóban

Honlapunk úgy tudja, hogy az OTP Bank Ligában nagyságrendileg mintegy 150 millió forint a különbség a 2. és az 5. helyért járó díjazásban.
Csakfoci.hu 2023. május 21., vasárnap 14:38
Fotó: dvsc.hu
Honlapunk úgy tudja, hogy az OTP Bank Ligában nagyságrendileg mintegy 150 millió forint a különbség a 2. és az 5. helyért járó díjazásban.
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 21., vasárnap 14:38

Az utolsó fordulóban a Kecskemét, a Debrecen, a Puskás Akadémia és a Paks nemcsak az érmekért küzd majd, hanem a klubok komoly összeget kapnak a helyezésüktől függően.

A négy csapat közül egyedül a Loki lehet még második és ötödik is. Igaz, a debreceni ezüstéremhez az kellene, hogy a Kecskemét már ne szerezzen több pontot a hátralévő két mérkőzésén, Dzsudzsákék pedig az utolsó játéknapon legyőzzék az Újpestet.

A Debrecennek anyagilag sem mindegy, hogy végül ezüstérmes lesz, vagy csak ötödik. Úgy tudjuk, hogy a két helyezés között mintegy 150 millió forint a különbség, de például a 2. és a 4. hely között is van 130 milliós differencia.

A fent említett csapatok között van olyan, amelynek ez az összeg az éves költségvetés több min tíz százaléka és legalább három lehetséges igazolás árát is fedezi. A bajnoki hajrá tehát ezen a téren is kiélezett és komoly téttel bír.

Átigazolások
ETO FC
Véglegesedik a nagy transzfer
A Girona hivatalosan is véglegesíti Olekszandr Piscsur átigazolását, akit 1 millió euróért vesznek meg az ETO FC-től. A csatár júniustól a La Liga-klubban bizonyíthat. (Fabrizio Romano)
Légiósok
Orbán mégis maradhat
Az RB Leipzig legérzelmesebb döntése nyáron következik: hogyan tovább Willi Orbánnal?
Légiósok
Magyar tini tart a Bundesligába
A korábban Pécsen, tavaly szeptembertől pedig Eszéken pallérozódó 16 éves támadót, Andruskó Adriánt a német Werder Bremen szerződtetheti. (Nemzeti Sport)
Tovább az összes átigazoláshoz