Fotó: facebook.com/szegedifutball

Nagy visszatérő igazolt Magyarországra: A Vidivel bajnok volt, az Újpesttel kupát nyert

A magyar bajnok és kétszeres kupagyőztes Asmir Suljic az NB II-ben folytatja pályafutását. 
Csakfoci.hu 2025. június 11., szerda 10:45
Fotó: facebook.com/szegedifutball
A magyar bajnok és kétszeres kupagyőztes Asmir Suljic az NB II-ben folytatja pályafutását. 
Szerző: Csakfoci.hu 2025. június 11., szerda 10:45
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A magyar bajnok, magyar, szlovén és kazah kupagyőztes Asmir Suljic az NB II-es Szeged-Csanád Grosics Akadémiánál folytatja pályafutását - jelentette be a klub kedden. A 33 éves bosnyák-magyar kettős állampolgárságú középpályás 2013-ban igazolt az Újpesthez, amellyel rögtön az első szezonjában megnyerte a Magyar kupát, majd azt követően a Szuperkupát is. Három évet töltött a lila-fehéreknél, majd a Videoton kivásárolta élő szerződéséből. Fehérváron három szezon alatt egy bajnoki címet és két bajnoki ezüstöt szerzett. 2017-ben magyar állampolgár lett.

Suljic aztán az Olimpia Ljubljana játékosaként szlovén kupagyőztes lett, majd Lengyelországban, a Zagłębia Lubin gárdájában, majd az izraeli Maccabi Petah Tikva csapataiban szerepelt, hogy aztán a Diósgyőr, az FK Sarajevo, a kazah Tobol, a Velez Mostar, majd legutóbb az indiai Punjab FC játékosa is volt.

- Amikor Simon Ádám megkeresett a klubtól, nem gondolkodtam sokat – egy rövid megbeszélést követően egymás tenyerébe csaptunk. Vissza akartam térni Magyarországra, örömmel érkeztem Szegedre. A Szent Gellért Fórum talán az egyik legszebb stadion, amelyben valaha jártam. Nem levezetni jöttem, segíteni szeretnék a csapatnak abban, hogy elérjük a végső célunkat, az NB I-et – nyilatkozta Asmir Suljic a klubhonlapnak.

Már most pörögnek a csapatok az átigazolási piacon: a Fradival, az Újpesttel, a Diósgyőrrel, a DVSC-vel és persze a magyar légiósokkal, illetve az NB II-vel kapcsolatban is olvashatsz infókat - csak kattints ide és böngészd a híreket egy nap többször is!

Átigazolások
ETO
Újabb csapás a bajnoknak
A csakfoci.hu információi szerint Steven Vanharen sportigazgató is távozik Győrből.
MTK
Polievka
Hivatalosan is bejelentették Róbert Polievka visszaszerződését a szlovák élvonalba.
ZTE
Újabb távozó edző
Szerződése lejártával, három év után távozik Zalaegerszegről a első csapat holland erőnléti edzője, Brian van der Steen. (ztefc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz