Fotó: MTI/Katona Tibor

MK-negyeddöntő: Az Újpesttel találkozik a Fradi, Bognárék kapták az egyetlen NB II-es csapatot – itt a sorsolás

Ez a négy összecsapás jön a Magyar Kupa-negyeddöntőben.
Nyikes Zoltán 2025. február 27., csütörtök 19:41
Fotó: MTI/Katona Tibor
Ez a négy összecsapás jön a Magyar Kupa-negyeddöntőben.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. február 27., csütörtök 19:41

Múlt szerdán, illetve ezen a héten kedden és szerdán is rendeztek mérkőzéseket a Magyar Kupa nyolcaddöntőjéből, csütörtök estére pedig már csak egyetlen találkozó maradt, az ETO FC Győr-Ferencváros után alakul ki a negyeddöntő teljes mezőnye.

Az utolsó párharc előtt már eldőlt, hogy hat NB I-es csapat, a Fehérvár FC, a Nyíregyháza, az Újpest, a Paks, az MTK Budapest és a ZTE, illetve egy NB II-es alakulat, a Kisvárda maradt talpon a sorozatban.

A győri összecsapás előtt már a korábbi 63-szoros magyar válogatott támadó, Priskin Tamás sorsolta ki a következő kör párosításait az M4 Sport stúdiójában, ez alapján pedig kiderült, hogy ha a Ferencváros továbbjut, akkor az ősi rivális Újpesttel néz farkasszemet. Az egyetlen NB II-es csapatot Bognár Györgyék, azaz a Paksi FC kapta meg, míg az MTK a Vidit, a ZTE pedig a Szparit fogadja.

A Fradi végül 120 perces, hétgólos mérkőzésen továbbjutott, így a zöld-fehérek lesznek az újpestiek ellenfelei.

Magyar Kupa-negyeddöntő, a párosítások

MTK Budapest–Fehérvár FC
Ferencváros–Újpest FC
ZTE–Nyíregyháza
Kisvárda–Paks

Olvastad már?
Mit ér a magyar fiatal a Fradinál? - Nagy Ádám és Lisztes után újra berobbanhat egy saját tehetség
A Fradival kapcsolatban rendszeresen visszatérő szurkolói kívánság, hogy a csapatban legyenek saját nevelésű magyar fiatalok, viszont látható volt, hogy a nemzetközi babérokra törő klubnál ez sok szakvezetőnél nem igazán valósult meg. Úgy tűnik, Robbie Keane megfelel ennek az elvárásnak, legalábbis egy fiatal rendszeresen szerephez jut nála.
Elolvasom
Átigazolások
DVSC
Két újabb profi
Profi szerződést írt alá a 17 éves középpályás, Asztalos Noel, aki ősszel az NB III-as csapat alapembere volt, és Balogh T. Márk (17 éves, kapus), aki a kis Lokiban és az U19-es együttesben szerepelt.
ZTE
Az első paraguayi
Tovább bővül a ZTE kerete, ezúttal egy belső védő, Fernando Vera érkezett. A Corinthianstól igazolt játékos az első paraguayi a klub történetében.
ETO/Somorja
Urblíkot kölcsönadták
Az ETO FC kötelékébe tartozó 21 éves középső védő, Urblík Norbert a szlovák másodosztály középmezőnyében szereplő STK Somorjához igazolt a szezon végéig, kölcsönben.
Tovább az összes átigazoláshoz