Fotó: playsport.ro

Megvan az Újpest harmadik érkezője: Aláírt az AS Romát is megjárt román támadó - hivatalos

A korábbi román sztár, Ionel Ganea fia, George Ganea Újpesten folytatja pályafutását.
Nyikes Zoltán 2023. július 21., péntek 11:19
Fotó: playsport.ro
A korábbi román sztár, Ionel Ganea fia, George Ganea Újpesten folytatja pályafutását.
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. július 21., péntek 11:19

Péntek délelőtt bejelentette harmadik nyári igazolását az Újpest: George Ganea az NB I-es csapatnál folytatja pályafutását.

A 24 éves román játékos az otthonán kívül Olaszországban, az Entella és az AS Roma utánpótlásában nevelkedett, majd a CFR Cluj csapatában kezdte meg profi felnőtt karrierjét. Kolozsváron 2018/2019-ben bajnoki aranyérmet is szerzett, majd több román alakulatnál megfordult. Legutóbbi együttesével, az FC Universitatea Craiovával a hetedik helyen végzett a román Superligában - írja róla az Újpest hivatalos oldala.

Ganea center és irányító poszton is tud játszani, az előző idényben 4 góllal és 3 gólpasszal segítette csapatát, és az elmúlt az években többször is megfordult a román utánpótlás-válogatottakban. Édesapja, Ionel Ganea 45-szörös felnőtt válogatott volt, legtöbb mérkőzését a Stuttgartban játszotta.

– Nagyon örülök, hogy Újpesten folytatom a pályafutásomat. Egy tehetséges, sikerre éhes, fiatal csapathoz érkezem, amely előtt komoly jövő áll. Voltak máshonnan is megkereséseim – Magyarországról is – de nekem fontos szempont volt, hogy mekkora támogatást jelentenek itt a szurkolók, és az is, hogy itt megfelelően tudok fejlődni is, remek példák állnak előttem. Remélem, minél hamarabb be tudok mutatkozni, és gólokkal tudom meghálálni azt a bizalmat, amit belém fektettek!

Olvastad már?
NB I-es csapatnál folytathatja a Viditől nyolc év után távozó magyar válogatott kapus
A csakfoci.hu információi szerint nagy eséllyel Mezőkövesdre igazol Kovácsik Ádám.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Kazincbarcika
Simon Miklós az új klubigazgató
Hivatalos honlapján jelentette be az NB II-ben szereplő Kazincbarcika, hogy Simon Miklóst nevezték ki klubigazgatónak.
Paks
Szappanos megy vagy marad?
A mostani szezon végéig adta kölcsön Paksra Szappanos Pétert az Al Fateh, amelynél 2026 nyaráig szól a szerződése. Az nb1.hu azt kérdezte a kapustól, hogy a hazaugrásból lehet-e itthon maradás.
Légiósok
Kerkez Milos
A Bournemouth védője, Kerkez Milos a Liverpool szurkolóinak is üzenetet küldhetett angliai cikkek szerint azzal, ahogyan nyilvánosan reagált egy róla szóló írás alatt.
Tovább az összes átigazoláshoz