Fotó: fradi.hu

Megerősítve: A DVTK klubrekordért adta el legjobbját a Fradinak - hivatalos

A Csakfoci korábbi hírének megfelelően Elton Acolatse a Ferencváros játékosa lett.
Póczik Dávid 2026. január 19., hétfő 21:09
Fotó: fradi.hu
A Csakfoci korábbi hírének megfelelően Elton Acolatse a Ferencváros játékosa lett.
Szerző: Póczik Dávid 2026. január 19., hétfő 21:09

Hétfőn szakmai napot tartott a Ferencvárosi TC, melyen Kubatov Gábor elnök megerősítette a Csakfoci korábbi, exkluzív hírét: a DVTK-s Elton Acolatse a Ferencváros játékosa lett - a transzfert később a Diósgyőr is bejelentette.

Acolatse klubváltásáról megszólalt Kovács Zoltán, a DVTK sportigazgatója is.

- Elton Acolatse egész ősszel kirobbanó formában játszott, ennek megfelelően az év vége felé megszaporodtak a vele kapcsolatos érdeklődések, két külföldi csapat pedig konkrét ajánlatot is tett a játékjogára. A DVTK költségvetésének fontos része az eddig hiányzó transzferdíjakból származó bevétel, mégsem szerettük volna mindenáron értékesíteni Elton játékjogát. Ezért ezeket az ajánlatokat elutasítottuk, mert nem kezelték valós értékén a játékost. A közelmúltban azonban felgyorsultak az események, többször egyeztettünk Elton Acolatsével és az ügynökével, miközben újabb és újabb klubok jelezték vételi szándékukat. Az edzőtáborban Vladimir Radenković vezetőedző és én is négyszemközt beszéltem a játékossal, aki mindkettőnknek egyértelműen kijelentette, hogy bármennyire is jól érzi magát Diósgyőrben, távozni szeretne. Miután eredményre vezettek a tárgyalások, és

megegyeztünk a játékjog átruházásról klubrekordot jelentő, euróban hét számjegyű összeg ellenében, Elton Acolatse is megállapodott az FTC-vel. Ezzel párhuzamosan elkezdtünk dolgozni Elton Acolatse pótlásán, terveink szerint már az elkövetkezendő napokban sor kerül a bejelentésekre is ez ügyben.

- Köszönöm a DVTK-nak ezt a csodálatos két és fél évet, kiválóan éreztem magam Diósgyőrben, rengeteg emléket viszek magammal. Nagyon szerettem itt játszani, ilyen közönség előtt, ahol a klub, a csapattársak és a szakmai stábok érdeme is, hogy nagyszerű teljesítményt nyújtottam - búcsúzott Elton Acolatse. - Úgy érzem, most eljött a váltás ideje, mert már nem vagyok fiatal, és címeket akarok nyerni a bajnokságban, a kupában, valamint játszani a nemzetközi kupában. Köszönöm a DVTK-nak, hogy elengedtek, és tavasszal ismét meg tudom mutatni magam Európában!

Acolatse Amszterdamban született 1995. július 25-én. A szélső 2003 és 2013 között a patinás Ajax Akadémián nevelkedett. A felnőttek között az Ajax második csapatában, a Jong Ajaxban mutatkozott be 2013-ban, ahol 64 bajnokin hatszor volt eredményes. A 2016-17-es idényt a Westerloo csapatában töltötte, majd Club Brugge játékosa lett, ahol viszont nem kapott szerepet. A 2017-18-as idényt kölcsönben a Sint-Truiden csapatában töltötte, amelyik a szezon végén kivásárolta, és egészen 2020-ig a limburgi csapat játékosa volt. A sárga-kékeknél 73 bajnokin háromszor volt eredményes. Sint-Truidenből előbb kölcsönben, majd végleg az izraeli Hapoel Be’er Sheva csapatához került, a 2021-22-es idényt azonban már kölcsönben a török Bursaspornál töltötte. 2023-ban az izraeli FC Ashdod érintésével került Diósgyőrbe, ahol gyorsan alapember lett. A borsodi csapatban 70 bajnokin 16 gól és 17 gólpassz a mérlege. A jelenleg futó idényben az FIZZ Ligában 18 meccsen 8 gól és 8 gólpassz, míg a MOL Magyar Kupában 2 gólpasszt jegyzett. A holland U17-es, U18-as és U20-as válogatottban is szerepelt, a legfiatalabb korosztállyal 2012-ben Európa-bajnoki címet ünnepelhetett. A Németország elleni döntőben a 91. percben ő lőtte az egyenlítőt gólt, majd a tizenegyespárbajban sem hibázott - mutatta be új igazolását az FTC.

Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS!

Átigazolások
Fradi
Kovacevic és Lukács
Franko Kovacevic ügyében közel a megegyezés a Fradival, de Lukács Dánielt is leigazolnák.
FTC
Acolatse megérkezett
A Ferencváros színeiben folytatja pályafutását Elton Acolatse.
Honvéd
Távozik a kapus?
Rácz Gergő búcsút inthet a Budapest Honvéd csapatának, mert a kispesti stáb Tomás Tujvel, Dúzs Gellért és Papp Lóránt játékra számít. (NB1.hu)  
Tovább az összes átigazoláshoz