Fotó: MTI/Illyés Tibor

Válogatott: Magyarország drámai győzelemmel köszönt el az évtől és Dzsudzsáktól is - videó

Hiába irányította a meccset 80 percen át és vezetett a magyar válogatott Sallai korai góljával, a görögök egyenlíteni tudtak a hajrában. A 93. percben azonban a csereként beállt Kalmár egy remek szabadrúgással eldöntötte a találkozót. A budapesti barátságos mérkőzésen köszönt el a nemzeti csapattól a rekordot döntő és 109-szeres válogatottként visszavonuló Dzsudzsák Balázs.
Dudás Gábor 2022. november 20., vasárnap 22:11
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 20., vasárnap 22:11

A kezdés előtt mintegy 50 ezer szempár szegeződött a Puskás Arénában Dzsudzsák Balázsra, aki utolsó, 109. válogatott meccsére csapatkapitányként vezette ki a nemzeti csapatot, és megkapta a búcsújának, illetve rekordjának is emléket állító plakettet az MLSZ alelnökétől, Berzi Sándortól. Komoly ünneplést kapott a közönségtől is Dzsudzsák.

A pályán is igyekezett aztán kitűnni a DVSC játékosa, aki ezúttal nem a Lokiban megszokott helyén, középpályásként, hanem "régi" pozíciójában, támadóként igyekezett segíteni csapatát. Akadt is két kaput eltaláló lövése - mindkétszer Paschalakis védett -, illetve két remek beadása is, de előbb Sallai lövését hárította a görögök portása, majd Szalai Attila fejese már ennyi gondot sem okozott a hálóőrnek.

Ekkor azonban már vezettek a mieink: a 15. percben, egy gyönyörű támadás során Styles és Sallai remekül játszott össze, végül utóbbi lőtt 15 méterről a bal alsó sarokba. A Freiburg támadója örömében még a maszkját is lekapta (1-0).

A magyar válogatott irányította a játékot az első játékrészben és teljesen megérdemelt előnnyel mehetett a szünetre.

Dzsudzsák búcsújára és lecserélésére - Marco Rossi ígéretének megfelelően - az 52. percben került sor, a könnyek között levonuló rutinos szélsőt Ádám Martin váltotta, a csapatkapitányi karszalagot pedig Szoboszlai kapta meg.

Rossi a második félidőben újoncot is avatott, hiszen a gólszerző Sallait lecserélve lehetőséget adott a fehérvári Dárdai Pálnak a válogottbeli bemutatkozásra. A második magyar gólhoz azonban a korábban becserélt Ádám járt a legközelebb, ám 16 méteres lövését szépen tolta ki a bal alsóból a görög kapus.

Ám hiába volt kézben a meccs és hiába volt szinte végig veszélytelen a görög válogatott a kapura, végül csak kiegyenlített. A 80. percben Bakasetas esett el Styles mellett a 16-oson belül - összerúgtak a felek, majd nagyot esett a görög kapitány. A VAR-szoba is szabálytalannak látta az esetet, így jöhetett a büntető. A nagy formában lévő Bakasetas pedig kíméletlenül vágta a 11-est a kapu jobb oldalába (1-1).

A hajrában még egy újoncot avattunk (Szappanos állhatott be néhány percre), de a végszó a szintén a padról beszállt Kalmárnak jutott. A DAC középpályása a 93. percben, parádés szabadrúgásból döntötte el a találkozót (2-1).

A csattanó és a győzelem így a miénk lett, a megérdemelt siker pedig méltó lezárása lett ennek az emlékezetes évnek!

Barátságos mérkőzés:

Magyarország-Görögország 2-1 (Sallai 15., Kalmár 93., ill. Bakasetas 81. - 11-esből)

Magyarország: Dibusz (Szappanos, 92.) - Botka (Lang, 71.), Orbán, Szalai A. - Fiola, Nagy Á., Styles, Kerkez (Nagy Zs., 52.) - Dzsudzsák (Ádám, 52.), Sallai (Dárdai, 71.), Szoboszlai (Kalmár, 92.)

Görögország: Paschalakis - Rota, Hatzidiakos, Panagiotis, Giannoulis (Kiriakopoulos, 68.) - Bakesetas, Kourbelis (Papanikolaou, 86.), Bouchalakis (Chatzigiovanis, 68.), Masouras (Douvikas, 86.), Ioannidis (Fountas, 61.), Mantalos

Rossi: "Ezt a válogatott és Dzsudzsák is megérdemelte, a cserével belenyúltam a tutiba" - a kapitány értékelése
Így értékelte a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi a görögök elleni, 2-1-re megnyert évzáró mérkőzést a lefújás után.