Fotó: MTI/Illyés Tibor
Vancsa Zalán mindössze 17 éves 7 hónapos és 11 napos volt, amikor pályára lépett Cesenában.
Egészen különleges debütálást láthattak a magyar szurkolók kedd este, amikor az MTK fiatal labdarúgóját, Vancsa Zalánt a hajrában becserélték az Olaszország elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen.
A nyártól már külföldön szereplő futballista mindössze 17 éves 7 hónapos és 11 napos volt, amikor pályára lépett Cesenában, ezzel pedig az elmúlt 104 év legfiatalabb debütálója lett - írja az M4 Sport FACEBOOK-OLDALA.
Vancsa már a 2020/21-es szezonban debütált az NB I-ben, ebben az idényben pedig 19 magyar élvonalbeli bajnokin is játszott, és az Újpest ellen gólt is szerzett. A fiatal tehetség 2022 januárjának végén állapodott meg a Manchester Cityt is működtető City Football Grouppal átigazolásáról.
Olvastad már?
Olasz-magyar: "Rossi csodákat művel, alig látható Szoboszlai és Szalai Ádám, ujj nélküli Donnarumma" - lapszemle
Ezt írják az olasz lapok, miután Magyarország 2-1-re kikapott kedden az Olaszország elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen. Lapszemle.
Elolvasom
Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.