UEFA: A magyar válogatott játszotta a torna egyik legnagyobb meccsét - a lista

Újabb elismerés a magyar válogatottnak az Eb-szereplésért, ezúttal ráadásul szavazás sem kellett hozzá.
Mokány Lajos 2016. július 20., szerda 12:09
Szerző: Mokány Lajos 2016. július 20., szerda 12:09

Az UEFA hivatalos honlapja összeállított egy ötös listát, amely az Európa-bajnokság legjobb meccseit tartja számon. A cikk egyből a Magyarország-Portugália találkozóval indul, amely 3-3-ra végződött.

Az UEFA honlapja úgy jellemzi a párharcot, hogy azon minden megvolt ahhoz, hogy egy nagy meccs kerekedjen ki belőle: a sokk-faktor, az első perctől az utolsóig tartó akciódús küzdelem és briliáns gólok. Felidézik Gera Zoltán remek gólját, azt is, hogy Cristiano Ronaldo az ezen a mérkőzésen szerzett találatával érte el azt, hogy negyedik Eb-jén is eredményes volt, de Dzsudzsák duplája is szóba kerül természetesen. Kiemelik, hogy a portugálok ezzel az egy ponttal jutottak be a legjobb 16 közé - a többi pedig már történelem.

Az UEFA összeállításában az olasz-spanyol (2-0), a Wales-Belgium (3-1), a német-olasz (1-1, 11-esekkel: 6-5) és a francia-izland (5-2) meccs szerepel még az ötös listán.