Storck megkaphatja a német foci egyik legfontosabb díját - megfigyelik a munkáját

Pénzt már kapott, az összeget jótékony célra, a Csányi-alapítványnak ajánlotta fel a kapitány.
Dudás Gábor 2017. február 24., péntek 13:46
Pénzt már kapott, az összeget jótékony célra, a Csányi-alapítványnak ajánlotta fel a kapitány.
Szerző: Dudás Gábor 2017. február 24., péntek 13:46

A csakfoci.hu már korábban is beszámolt arról, hogy Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is "a német futball nagykövete" lehet, a szakember lett a három jelölt egyike a rangos díjnak.

Az ötödik alkalommal kiosztásra kerülő díjat minden évben azt a német játékos vagy edző kapja meg, aki a német labdarúgás hagyományainak és elismertségének megfelelően képviseli hazáját külföldön.

Storck mellett az elsősorban Afrikában komoly sikereket elért Michael Krüger edzőt (legutóbb a Hannover második csapatát irányította), valamint az eddig mintegy 30 országban a foci fejlesztéséért dolgozó Horst Kriete FIFA-instruktort jelölték az elismerésre.

 

Storck péntek délelőtt, Telkiben vette át azt az oklevelet, ami a Német Futball Nagykövete díjra történt jelöléséért jár:

- Hatalmas megtiszteltetés számomra, hogy jelöltek az elismerésre. Mindenki tisztában van a német futball hagyományaival, munkám során magam is folyamatosan szem előtt tartom, hogy nemcsak magamat, hanem hazámat is képviselem. Próbálom továbbadni, amit Németországtól kaptam, és úgy dolgozni, hogy méltóképpen képviseljem a hazámat - mondta a tréner az mlsz.hu-nak, a jelölésről szóló oklevél átvétele előtt, majd hozzátette: edzői karrierje csúcspontja a magyar válogatottal a tavaly nyári Európa-bajnokságon elért nagyszerű eredmény volt..

- Ennél a díjnál már a jelölés ténye is fontos, az elismerésre jelölt mindhárom szakember munkájára büszke lehet Németország. Az elismerést odaítélő zsűri több kritériumot is megvizsgál, mikor kijelöli a három esélyes szakembert, illetve amikor kiválasztja a nagykövet személyét, így az elért sikerek mellett például a viselkedését, példamutató magatartását is - fogalmazott Roland Bischof, a díj alapítója, aki néhány napot Budapesten tölt, megfigyeli Bernd Storck munkáját, illetve azt is, milyen körülmények között él, milyen kapcsolatot ápol a magyarokkal a szövetségi kapitány. - Bernd Storcknál sokat nyomott a latban a magyar válogatott mellett elért sikere, de az is, hogy ezt megelőzően már több országban dolgozott, és esetenként nehéz körülmények között képviselte Németországot. A díj kapcsolódik társadalmi célhoz is, ezért a díjazott edzőket arra kérjük, hogy a jelöltséggel járó pénzdíjat jótékony célra ajánlják föl. Bernd Storck a Csányi Alapítványnak ajánlotta föl a jelöléssel járó pénzdíjat, és az alapítványnál tett látogatásom során meggyőződtem arról, hogy valóban fontos és nemes célt szolgál a felajánlás.

A Német Futball Nagykövetének a kiválasztási procedúrát követően, május 16-án, Berlinben adják át a díját.

 

Átigazolások
MTK
Kölcsönadás
Az MTK Budapest és a HR-Rent Kozármisleny közötti együttműködés keretében az NB III-as együttes támadója, Ebot Martin a héten csatlakozik a mislenyiek keretéhez.
Légiósok
Szabics Imre
A német Augsburgtól távozó és az egyiptomi Al Ahly SC-hez szerződő Szabics Imre maga kérte, hogy bontsák fel a szerződését a Bundesliga-klubnál. (Augsburger Allgemeine)
Ózd-Sajóvölgye
Elek Ákos nem marad edző
Az Ózd-Sajóvölgye NB III-as csapatát csak a téli szünetig vette át Elek Ákos, aki továbbra is sportigazgatóként képzeli el jövőjét, edzői babérokra nem törne. (BOON)
Tovább az összes átigazoláshoz