Sallai Roland áprilisi teljesítményére érthető módon figyeltek fel.
A Bundesligában minden hónapban megválasztják a legjobban teljesítő játékost, áprilisban pedig ott van a díjra jelöltek között Sallai Roland is. Összesen hat labdarúgó közül kerül ki a győztes, Sallainak többek között Erling Haaland is riválisa a versenyben (rajtuk kívül Christian Günterre, Marcus Thuramra, Wout Weghorstra és Jamal Musialára lehet még voksolni.)
A magyar válogatott támadó remek heteken van túl: áprilisban kétszer is betalált, kiosztott két gólpasszt a Freiburgban, ráadásul a Bundesliga hivatalos honlapja kiemeli azt is, hogy a magyar egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint a többi jelölt.
A hónap játékosáról a csapatkapitányok, a szurkolók és egy szakértői testület dönt majd.
Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.