Fotó: dac1904.sk/hu

Nagy bejelentés: A magyar válogatott játékos 483 nap után visszatérhet a pályára

Kalmár Zsolt DAC EKL-selejtezőjén végre visszatérhet.
Budai László 2022. július 27., szerda 14:44
Fotó: dac1904.sk/hu
Kalmár Zsolt DAC EKL-selejtezőjén végre visszatérhet.
Szerző: Budai László 2022. július 27., szerda 14:44

Nagy örömhírt jelentett be az izlandi Víkingur elleni Európa Konferencia Liga-selejtezőre készülő DAC vezetőedzője, Adrián Guľa. A tréner az összecsapás előtti szerdai sajtótájékoztatón ugyanis elárulta, hogy csütörtökön, nagyon hosszú kihagyás után akár újra pályára léphet a 2021. március 31-ei, Andorra ellen 4-1-re megnyert vb-selejtezőn súlyosan megsérült Kalmár Zsolt.

Ami jó hír, hogy Kalmár Zsolt teljes edzésben van, a mérkőzés keretében is benne van, készen áll a találkozóra. Bízom benne, hogy ez is egyfajta vonzerő lesz a szurkolók számára. Lehetséges, hogy Kalmár is visszatér. Lesz rá lehetőségünk, hogy fokozatosan bedolgozzuk a csapatba és megmutassa kvalitásait

- idézte a sportolunk.sk a vezetőedzőt.

Bár az említett, Andorra-meccs utáni első MRI-vizsgálatok nem mutatták ki, de a későbbi vizsgálatok során kiderült, hogy a DAC futballistájának az oldalsó- és a keresztszalagjait is meg kell műteni, miután azok nagy része is megsérült.

Kalmárnak a 2020/21-es szezon hátralévő részét, valamint a teljes 2021/22-es idényt is ki kellett hagynia, közben a 2021-re halasztott Európa-bajnokságról is lemaradt. A 27-szeres magyar válogatott játékos 483 nap után térhet vissza a pályára tétmeccsem, ráadásul rögtön egy nemzetközi kupamérkőzésen. A párharc odavágóját a DAC nyerte 2-0-ra.

Olvastad már?
Honvéd: A volt Fradi-edző csábítaná el a csapatkapitányt
A csakfoci.hu információi szerint a ZTE megpróbálja leigazolni a Budapest Honvéd kulcsfiguráját, Batik Bencét.
Elolvasom
Átigazolások
Ferencváros
Drágállják a brazilt
A Ferencváros brazíliai hírek szerint 3 millió eurót szeretne kapni középpályásáért, Julio Romaóért, ami egyelőre elrisztotta a játékos elszőszámú kérőjét, a riói Botafogót. (O Tempo Sports)
Everton/Bournemouth
Tóth Balázs
Angliából származó információink szerint Tóth Balázs iránt valóban jelentős az érdeklődés, de konkrét megkeresése eddig egy PL-klubtól volt.
Kisvárda
Akik nem kaptak szerződést
"Akiknek lejár a szerződésük, megmutatták, hogy nem véletlenül nem ajánlottunk nekik újat, nekünk is legalább annyit kell változtatni a kereten, mint a Diósgyőrnek" - mondta Révész Attila az M4-nek.
Tovább az összes átigazoláshoz