Fotó: Sas Gábor

Magyar-olasz: Donnarumma kivédte a szemünket, vereséggel, de emelt fővel ért véget számunkra az NL-csoportkör - videók

Sok helyzetet alakított ki a magyar válogatott, de Donnarummának nagy napja volt, valamint egy egyértelmű tizenegyest sem kaptunk meg, így Olaszország végzett a csoportunk élén.
Nyikes Zoltán 2022. szeptember 26., hétfő 22:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. szeptember 26., hétfő 22:40

Telt ház előtt, parádés hangulatban fogadta a magyar válogatott Olaszországot a Nemzetek Ligája-csoportkör hatodik, utolsó fordulójában, ahol a tét a final fourba jutás volt. Marco Rossi szövetségi kapitány egy helyen változtatott a Németországban győztes csapaton, Gazdag Dániel helyét Nego Loic vette át.

A csapatkapitány Szalai Ádám 86. alkalommal lépett pályára a magyar labdarúgó-válogatottban, így megelőzte Puskás Ferencet, a legendás Aranycsapat kapitányát, illetve utolérte a lista hetedik helyén Grosics Gyulát, az Aranycsapat kapusát. Megható pillanatoknak lehettünk szemtanúi a mérkőzés előtt: a válogatottságtól búcsúzó Szalai Ádám sírva énekelte a magyar himnuszt.

Szalai Ádám sírva énekelte a himnuszt. Fotó: Sas Gábor

Már a második percben egy hatalmas gólszerzési lehetőség adódott előttünk, egy kezezés miatt megítélt szabadrúgáshoz állt oda Szoboszlai 20 méterre a kaputól, de kísérlete a sorfalban halt el. Három perccel később a mi kapunknál ennél is közelebb kerültek a gólhoz az olaszok, nem túlzás kijelenteni, hogy centik hiányoztak csak, ám Gulácsi nagy hibája után Szalai Attila a gólvonalról mentett.

A kiegyenlített mezőnyjátékot követően a semmiből szereztek vezetést az olaszok, a 27. percben egy hátul elpasszolt labdára csapott le Gnonto, aki előtt kivetődött Gulácsi, de róla épp Raspadorihoz pattant a játékszer, akinek már csak a szinte teljesen üresen tátongó kapuba kellett passzolni, 0-1.

Öt perccel ezt követően is az olaszok veszélyeztettek, Di Lorenzo viszont 13 méterről kevéssel a jobb alsó mellé lőtt. A játékrész vége felé ismét egyre bátrabban játszottunk, a 42. percben pedig Szoboszlai jobboldali szabadrúgását követően kis híján sikerült Szalai Attilának néhány méterről a kapuba lőnie, de mellé ment végül.

A szünetben mindkét kapitány cserére szánta el magát, Nagy Ádámot Styles Callum, míg Acerbit Bastoni váltotta. Olasz lehetőséggel indult a második játékrész, Di Lorenzo fejelt öt méterről mellé, de aztán kis híján sikerült egyenlítenünk.

Egy labdaszerzést követően emberfölényben indulhattunk meg az olaszok kapujára, először Nego került lövőhelyzetbe a 16-oson belül, kísérletét védte Donnarumma, majd Szoboszlai lövését blokkoltak, aztán Styles próbálkozását még nagyobb bravúrral hárította az olasz kapus, de az újabb kipattanó is magyar játékost talált meg, Szalai Ádám azonban néhány lépésről nem tudott betalálni, Donnarumma szögletre mentett.

A kihagyott hatalmas helyzeteket pedig sajnos megbüntették az olaszok: Cristante jobboldalról adott középre élese, a kapu torkában pedig érkezett Dimarco és a léc alá bombázott, 0-2.

Az 55. p

Az 55. percben ismét egy lendületes támadást vezethettünk, Szoboszlai tette ki jobbra Negóhoz kicsit hosszan, de a Vidi szélsője még jól be tudta adni a labdát, Styles nagy helyzetben, három méterről fejelhetett, Donnarumma azonban ismét elképesztőt védett.

Az olaszok kapusa, aki egyértelműen a mezőny legjobbja volt ezen a találkozón, a 63. percben is elképesztőt mentett, amikor Styles ballal küldte kapura, a labda megpattant, de Donnarummán ez sem fogott ki.

Donnarumma volt a meccs hőse. Fotó: Sas Gábor

A magyar válogatottól búcsúzó Szalai Ádámnak végül 75 percig tartott a találkozó, vastaps közepette hagyta el a játékteret a támadó, akit Ádám Martin váltott. Az Ulsan játékosának nem kellett sok, hogy máris a figyelem középpontjába kerüljön, Fiola beadása után került helyzetbe 11 méterre a kaputól, de nem tudta eltalálni a labdát, mert hátulról Bastoni két kézzel fellökte, hatalmas meglepetésére azonban Bastien Benoit játékvezető nem ítélt büntetőt, még úgy sem, hogy a VAR-szobában visszanézték az esetet.

A hosszabbításban még egy olasz helyzetet jegyezhettünk fel, sok minden másra azonban már nem volt idő. A magyar válogatott vereséget szenvedett, így az olaszok jutottak a final fourba.

Nemzetek Ligája-csoportkör, A divízió, 6. forduló

Magyarország–Olaszország 0-2 (Raspadori 27., Dimarco 52.)

Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola, Schäfer, Nagy (Styles, 46.), Kerkez (Gazdag, 57.) – Nego (Bolla, 75.), Szoboszlai (Kleinheisler,  85.) – Szalai Á. (Ádám, 75.)

Olaszország: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi (Bastoni, 46.) Tolói – Cristante, Jorginho (Pobega, 73.), Dimarco – Raspadori (Scamacca, 73.) Gnonto (Gabbiadini, 66.), Barella.

Standings provided by SofaScore

NL: Hatgólos második félidő az angol-németen, a románok kiestek a C divízióba – eredmények, videók
Nyeretlenül zárták a Nemzetek Ligáját az angolok, hatgólos őrülettel zártak Németország ellen. Románia hiába verte meg a bosnyákokat, ez is kevés volt ahhoz, hogy bennmaradjanak a B divízióban.