Magyar hóhérok, Dzsudzsák, a rémálom, Storck furcsa kritikája - európai lapszemle

Ezt írták a magyar-andorrai vb-selejtezőről a külföldi lapok.
Dudás Gábor 2016. november 14., hétfő 10:32
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 14., hétfő 10:32

Az andorrai Mes Esports szomorúan jegyzi meg, hogy a budapesti találkozóval együtt már a 86. nyeretlen meccsét játszotta le Andorra válogatottja, 4598 napja tart az aszály a miniállam csapatánál.

"Magyarország lett Andorra legutóbbi hóhéra" – szólt az összegzés.

Kiemelik, amit a kapitányuk, Koldó Alverez is megtett, azaz, hogy az első 30 percben sikerrel verte vissza a vendégcsapat a magyar rohamokat, akkor viszont Gera Zoltán mattolta a kapusukat, és innentől fogva nem volt kétséges a meccs kimenetele. Dzsudzsákot, mint az andorrai csapat „rémálmát” emelik ki, akit senki nem tudott megállítani.

Az El Perìòdic d'Andorra azt írja, hogy 25 perc nem elég a pontszerzéshez, de Andorra csapata legalább ennyi ideig képes volt partiban lenni a magyar válogatottal. Hozzáteszik, hogy egy ideig a Svájc elleni találkozójuk folytatása volt a magyarországi mérkőzés, és ha így folytatja a csapatuk, meglehet végre az áhított pontszerzés is. A lap szerint Storck a 2-0-s félidőt követően nem akart semmit a véletlenre bízni és még aktívabb támadójátékra sarkallhatta csapatát, és végül a 73. percben Gyurcsó meg is adta a kegyelemdöfést a vendégeknek.

A Diari d'Andorra szerint az elmúlt idők talán elgjobb félóráját produkálta Andorra a Groupama Arénában, de végül meg kellett hajolnia a nagyobb tudás előtt. A Storck-csapat 1-0 után mutatta meg a lap szerint, miért is lehet versenyben a vb-re jutásért.

Következő ellenfelünknél, Portugáliában is hírt kapott a magyar válogatott sikere.

A Futebol365 például azt írja, hogy sikerünkkel nyomást helyeztünk a később pályára lépő portugálokra, akik végül elbírták azt, és maguk aléá gyűrték a letteket (4-1). A ZeroZero megjegyzi, hogy a várt eredmény született Budapesten. Az A Bola csupán tényszerűen közli 4-0-s sikerünket, akárcsak a svájciak 2-0-s győzelmét Feröer ellen.

A magyar válogatott kedden a svédek ellen játszik, a mieink sikere 2,65-szörös pénzt fizet.

És ha már Svájc: a Blick című lap szerint nagy sikernek örülhettünk a sima győzelmünkkel és eddigi 7 pontunkkal lőtávon belül maradtunk Svájc (12) és Portugália (9) mögött, így még mi is úton vagyunk a vb felé.

A svájci közszolgálati rádió és televízió (SRF) honlapja is úgy látja, hogy a magyar válogatottal még mindig komoy riválisként kell számolni, miután gond nélkül elintéztük az andorraiakat is. Dzsudzsák Balázst, mint „szupersztárt” említik meg a meccs kapcsán.

Az olasz Tuttomercatoweb is foglalkozott picit bővebben a mérkőzéssel. A szerző nagyon megdicsérte a mieink hozzáállását és megalkuvást nem tűrő, végig gólra törő mentalitását, aminek erejéből az első félóra sikertelen akciói sem vettek el. Dzsudzsákot emeli ki a lap, mint kulcsembert és „igazi 7-est”, akinek csak a gól hiányzott a tökéletes meccshez. Pozitívumként emelték ki az andorrai védekezést is – a négy kapott gól ellenére.

Kritikát kapott ugyanakkor Bernd Storck a csere-taktikája, miközben úton voltunk a győzelem felé. A portál szerint jobban a csapathoz nyúlhatott volna a kapitány - ez a megjegyzés már csak azért is fura, mert a padról beálló Stieber gólpasszt adott. Jutott a negatívumból a ciprusi Nicolaides játékvezetőnek is, aki a lap szerint nem volt túl erélyes, hagyta a sok, a határokat átlépő belépőket elszaporodni, és több vitás ítélete is akadt.

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)